Kurs dolara pokonał 3,94 zł, kurs franka 4 zł. Ile kosztuje euro i funt we wtorek, 18 lutegoWe wtorek, 18 lutego 2020 roku, kursy walut na rynku Forex wskazują na kontynuację osłabienia złotego. Dolar USD/PLN kosztuje już 3,94 zł, euro EUR/PLN powraca nad 4,26 zł, a kurs franka pokonuje psychologiczną barierę 4 zł. Jedynie funt jest blokowany przez lokalny opór i balansuje na granicy 5,11-5,12 zł. Sprawdź ile zapłacisz za wymianę walut w pierwszej części tygodnia.

Polski złoty bardzo słabo rozpoczyna nowy tydzień, a jego indeks traci we wtorek kolejne 0,04%. W efekcie relatywna wartość PLN do ważonego koszyka zagranicznych walut znalazła się na najniższych poziomach od początku października, pogłębiając dołki z przełomu stycznia oraz lutego:

Indeks złotego nie był tak nisko od pięciu miesięcy. Źródło: Stooq.pl.
Indeks złotego nie był tak nisko od pięciu miesięcy. Źródło: Stooq.pl.

Kurs euro odbija 3. sesję z rzędu. EUR/PLN ponownie w okolicach 4,27 zł

Po piątkowym teście dwutygodniowych minimów pod 4,24 zł, kurs euro wyraźnie odbija do złotego i rośnie trzecią sesję z rzędu zyskując we wtorek niemal 0,2%. W efekcie notowania EUR/PLN powracają nad poziom 4,26 zł i są coraz bliższe testu lokalnego oporu.

W szerokiej perspektywie sytuacja nie ulega jednak zmianie i eurozłoty nadal pozostaje w konsolidacji.

Kurs euro do złotego na wykresie dziennym. EUR/PLN D1
Kurs euro do złotego na wykresie dziennym. EUR/PLN D1

Kurs dolara rozszerza swój rajd. USD/PLN w górę od pięciu dni pod rządu, najwyżej od października

Notowania USD/PLN w poniedziałek zyskują 0,23% i rosną nieprzerwanie od ubiegłej środy. W efekcie kurs dolara zostawia za sobą lokalne maksima na wysokości poziomów z listopada, pokonuje poziom 3,94 zł i testuje szczyty z początku października 2019. Jeżeli rajd będzie kontynuowany, to już wkrótce para walutowa może ponownie przetestować okolice okrągłego poziomu 4 zł.

Kurs dolara od początku 2020 roku zyskuje już ponad 16 groszy. USD/PLN D1
Kurs dolara od początku 2020 roku zyskuje już ponad 16 groszy. USD/PLN D1

Frank wybija 4 zł. Kurs CHF/PLN zyskuje 0,25%

Osłabienie złotego doskonale widać również na wykresie CHF/PLN. Kurs franka rośnie od początku tygodnia, w poniedziałek wybijał psychologiczny opór czterech złotych, a we wtorek kontynuuje umocnienie i znajduje się na najwyższych poziomach od początku miesiąca. Jeżeli notowaniom uda się pokonać lokalne szczyty w okolicach 4,02 zł, wtedy droga do maksimów z sierpnia i września ubiegłego roku na 4,05 zł będzie stała otworem.

Kurs franka powraca nad psychologiczny opór. CHF/PLN D1
Kurs franka powraca nad psychologiczny opór. CHF/PLN D1

Kurs funta dobija do ważnego oporu. Za GBP/PLN płaci się ponad 5,11 zł

Od momentu gdy w zeszłym tygodniu kurs funta testował strefę oporu na wysokości 5,12 zł, notowania nie potrafią odkleić się od górnego ograniczenia lokalnej konsolidacji. Strefa blokująca wzrosty GBP/PLN od grudnia ubiegłego roku znalazła się ponownie pod naporem popytu i jeżeli strefa zostanie ostatecznie wybita, to osiągnięcie pułapu 5,20 zł wydaje się jedynie kwestią czasu.

Kurs funta pod oporem. GBP/PLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here