Naga Markets

Kurs dolara pokazał siłę. SD/JPY najwyżej od lat 90Po opublikowanych wczoraj danych dotyczących amerykańskiego sektora usług dolar amerykański mógł ponownie dostać wiatru w żagle. Zdają się również rosnąć szanse na podwyżki stóp procentowych w USA, decyzja w tej sprawie zapadnie 21 września.

Kurs dolara przy 20- letnich szczytach

Wzrost aktywności w amerykańskim sektorze usług przyspieszył w sierpniu, ujawnił Instytut Zarządzania Podażą (ISM) w swoim raporcie wydanym we wtorek. Indeks Menadżerów Usług ISM wyniósł 56,9 pkt, wzrastając z 56,7 pkt zanotowanych w lipcu i bijąc oczekiwania analityków. Z kolei indeks aktywności biznesowej wyniósł 60,9 pkt, wzrastając z 59,9 pkt w lipcu. Wskaźnik nowych zamówień wzrósł o 1,9 pkt proc. miesiąc do miesiąca i wyniósł 61,8 pkt. Wskaźnik cen spadł z kolei z 72,3 pkt w lipcu do 71,5 pkt w sierpniu.Powyższe dane mogą pokazywać, że Amerykańska gospodarka zdaje się być w lepszej kondycji niż wcześniej sądzono. Recesja, o której było głośno, może być zatem bardzo płytka, co finalnie może prowadzić do przekonania wśród przedstawicieli Fed, że bez problemu gospodarka może poradzić sobie z jeszcze wyższymi stopami procentowymi.

W rezultacie oczekiwania na podwyżkę o 75 pkt bazowych we wrześniu wzrosły, obecnie rynek zdaje się wyceniać prawdopodobieństwo takiego ruchu na 74 proc. To również mogło przełożyć się na notowania dolara amerykańskiego. Szczególnie dobrze może być to widoczne w notowaniach pary USD/JPY. Kurs dziś o poranku zbliżył się do poziomu 144 jenów za dolara i był to poziom nieobserwowany od końca lat 90.

Wydaje się, że wciąż polityka monetarna Banku Japonii może kontrastować z polityką monetarną Fed. W USA nadal oczekuje się podwyżek stóp procentowych i tym samym dolar może być z tej perspektywy bardziej atrakcyjny na tle jena. Bank Japonii utrzymuje bowiem kurs luzowania polityki pieniężnej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs dolara australijskiego | korona czeska pln | sp 500 notowania | enea giełda | dzisiejszy kurs korony szwedzkiej | allegro akcje prognozy | nasdaq 100 notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here