Kurs dolara pogłębia spadki, złoty zyskuje ponad 1 proc., USD/PLN po 3,7360 zł
Polski złoty na fali wzrostów, dolar pod kreską

Pierwsza sesja w tym tygodniu przynosi dalsze umocnienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta zyskuje w ujęciu do dolara, euro, franka i funta. Największy ruch obserwujemy na dolarze, gdzie PLN dodaje ponad 1 procent. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski kontynuuje umocnienie podczas poniedziałkowej sesji
  • Złotówka umacnia się w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
  • Dolar amerykański traci ponad 1% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7360 zł 28.07.2020, godzina 17:00
Kurs euro EURPLN 4,3827 zł 28.07.2020, godzina 17:00
Kurs funta GBPPLN 4,8160 zł 28.07.2020, godzina 17:00
Kurs franka CHFPLN 4,0605 zł 28.07.2020, godzina 17:00

Kurs dolara pogłębia spadki

Podczas pierwszej sesji handlowej w tym tygodniu dolar amerykański kontynuuje spadki. Wyprzedaż wynosi dziś ponad 1%. Patrząc technicznie, para walutowa USD/PLN wybija kluczowe wsparcie przy okrągłym poziomie 4 zł. Sentyment pozostaje spadkowy i pomimo, że strefa stanowiła świetne miejsce do wykonania korekty wzrostowej nie widać zaangażowania strony kupującej, wręcz przeciwnie.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – Dalsza zwyżka eurodolara wspiera wycenę PLN – notowania koszyka BOSSA PLN, są najwyżej od marca br., a więc od realnego wpływu pandemii na rynek FX. Większość par notuje istotne spadki, wyjątek stanowi oczywiście EUR/PLN gdzie dynamika zniżki jest mniejsza (mocniejsze euro na szerokim rynku) – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego kontynuuje przecenę

Kurs euro do złotego również znajduje się dziś pod kreską, dzisiejsze spadki wynoszą około 0,25%. Po ostatniej fali spadkowej, para walutowa próbowała pod koniec tygodnia odbijać od górnego ograniczenia strefy wsparcia przy 4,39 zł, jednak dziś przecena jest kontynuowana. Ewentualne wybicie zaznaczonego na poniższym wykresie kolorem zielonym wsparcia, może doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN pod kreską

Frank szwajcarski znajduje się dziś 1% pod kreską w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN zbliża się do kolejnego wsparcia przy 4,0530 zł, które wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, znajduje się tutaj także mierzenie 61,8% ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN coraz niżej

Na kursie funta do złotego wciąż obowiązuje tendencja spadkowa. W poniedziałek, spadki są pogłębiane, a kurs GBP/PLN wybija się poniżej kolejnego wsparcia. Patrząc technicznie na wykres D1, dopóki notowania nie wybiją w górę poziomu 4,84 zł, bazowym scenariuszem są dalsze spadki w kierunku 4,73 zł. Wcześniej pod uwagę trzeba wziąć jeszcze poziom 3,7830 zł, gdzie znajduje się mierzenie 88,6% Fibo.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here