Kurs dolara pogłębia spadki, USD/PLN spada kolejne 0,25%, euro, funt i frank w górę
Dolar amerykański pod presją sprzedających.

Podczas czwartej już sesji w tym tygodniu handlowym możemy obserwować nieznaczną korektę na polskim złoty. Co prawda umacnia się on dziś do dolara, jednak traci do euro, funta i franka. Za taką sytuację należy obwiniać NBP, który niespodziewanie obniżył stopy procentowe. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach czyli funcie, euro, dolarze i franku (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Dolar traci kolejne 0,25% do złotego podczas czwartkowej sesji 
  • Euro, funt i frank w korekcie, niemniej w skali tygodnia to złoty pozostaje silny
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,0127 zł 28.05.2020, godzina 20:20
Kurs euro EURPLN 4,4470 zł 28.05.2020, godzina 20:20
Kurs funta GBPPLN 4,9472 zł 28.05.2020, godzina 20:20
Kurs franka CHFPLN 4,1637 zł 28.05.2020, godzina 20:20

Kurs dolara do złotego USD/PLN pogłębia spadki

W tym tygodniu para walutowa USD/PLN znajduje się pod presją sprzedających. Dziś przecena wynosi co prawda jedynie 0,25%, niemniej tendencja spadkowa jest kontynuowana i jutro możliwa jest dalsza przecena.

Patrząc technicznie na wykres, spadki na kursie dolara do złotego przybierają na sile. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczone, że w najbliższym czasie zobaczymy atak na poziom wsparcia przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego – 3,9680 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał H4

 – O ile ruch RPP na dzisiejszym posiedzeniu jest dużym zaskoczeniem (możemy mówić już o środowisku “zerowych” stóp procentowych) i zaznaczył się na giełdzie (przecena banków), o tyle na złotym większych zmian nie ma – komentował wczoraj Marek Rogalski z DM BOŚ.

 – W pierwszym momencie EURPLN wrócił w okolice 4,45, a USDPLN próbował powrócić pod 4,04, o tyle później wymazał sporą część tego ruchu. Można to tłumaczyć zachowaniem się EURUSD, który nieznacznie naruszył wczorajszy szczyt przy 1,1029 i brakiem większych obaw na rynkach, co do ryzyka pogorszenia się relacji USA-Chiny (na razie) – dodał analityk.

Kurs funta do złotego GBP/PLN reaguje na wsparcie

W czwartek funt brytyjski próbuje odrabiać straty do polskiego złotego. Para walutowa GBP/PLN odbiła się od wsparcia przy mierzeniu 61,8% ostatniej fali wzrostowej, niemniej obecny ruch w górę należy traktować jedynie jako korektę ostatnich silnych spadków.

W przypadku większego odreagowania, jako najbliższy opór należy traktować biegunowość mierzenia 50%, które wypada blisko okrągłego poziomu 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał H4

Kurs franka CHF/PLN odrabia straty

Wczoraj na parze walutowej CHF/PLN doszło do wybicia kluczowego poziomu wsparcia przy 4,1850. Miejsce to wynikało z dolnego ograniczenia układu Overbalance, oraz mierzenia 38,2% Fibonacciego. Dziś obserwujemy cofnięcie, niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej wspomnianego, to sprzedający mają przewagę a dalsze spadki wydają się bardziej prawdopodobne

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał H4

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) odbija od mierzenia 50%

W czwartek złoty traci także w ujęciu do euro. Dziś kurs euro do złotego znajduje się niemal 0,5% na plusie. Niemniej warto zauważyć, że obecny ruch należy traktować jedynie jako odreagowanie ostatnich spadków, a większa przecena jest cały czas możliwa.

Patrząc na wykres, dopóki notowania znajdują się poniżej poziomu 4,51 zł, obowiązuje tendencja spadkowa, a atak na wsparcie przy 4,39 zł wciąż jest możliwy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here