Kurs dolara pogłębia spadki, funt, euro i frank również tracą do złotego. USD/PLN po 3,7970 zł
Kursy walut z polskim złotym w czwartek 23 lipca

W czwartek możemy obserwować kontynuację wzrostów na polskim złotym. Złotówka umacnia się do franka, funta, dolara i euro. Największy ponad 0,5% ruch możemy obserwować na parze USD/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski kontynuuje umocnienie podczas czwartkowej sesji
  • Złotówka zyskuje w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
  • Dolar amerykański traci 0,5% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7970 zł 23.07.2020, godzina 17:10
Kurs euro EURPLN 4,4010 zł 23.07.2020, godzina 17:10
Kurs funta GBPPLN 4,8360 zł 23.07.2020, godzina 17:10
Kurs franka CHFPLN 4,1012 zł 23.07.2020, godzina 17:10

Kurs dolara pogłębia spadki

Podczas czwartej już sesji handlowej w tym tygodniu dolar amerykański pogłębia wyprzedaż. Amerykańska waluta traci dziś około 0,5% w ujęciu do PLN. Patrząc technicznie, para walutowa USD/PLN wybiła bez większego problemu wybiła ostatnie wsparcie przy poziomie 3,89 zł, a następnie wyprzedaż przyspieszyła. Aktualnie notowania zmierzają w kierunku tefy popytowej przy 3,7770 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – W czwartek widać próbę zatrzymania aprecjacji złotego z ostatnich dni przy tzw. psychologicznych barierach, tj. 4,40 za euro i 3,80 zł za dolara. Wpływ na to ma lekkie pogorszenie się nastrojów na globalnych rynkach po publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy.  Czekamy jeszcze na wystąpienie szefa NBP w Sejmie, gdzie ma on zaprezentować raport z działalności banku centralnego w ubiegłym roku, oraz poinformować o działaniach podjętych w związku z pandemią. Czy pojawi się komentarz, co do kursu złotego (który zdaniem RPP jest nazbyt silny?). Trudno to ocenić – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego kontynuuje przecenę

Kurs euro do złotego także znajduje się dziś pod kreską, spadki wynoszą tutaj około 0,35%. Para walutowa kontynuuje więc ruch w kierunku wsparcia przy 4,39 zł, do którego brakuje już bardzo niewiele. Jest to pierwsze miejsce gdzie może uaktywnić się popyt.  Z kolei jako opór należy traktować górne ograniczeni układu 1:1, czyli dopiero okolice poziomu 4,47 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN również traci

Frank szwajcarski także znajduje się dziś pod kreską w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN pogłębia przecenę po powrocie poniżej ważnej strefy oporowej przy 4,1850 zł. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku obszaru zaznaczonej kolorem zielonym, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN coraz niżej

Na kursie funta do złotego także obowiązuje dziś spadkowy sentyment. Para walutowa GBP/PLN wybiła w tym tygodniu wsparcie przy poziomie 4,91 zł, a doszło do przełamania poziomu 4,86 zł, co otwiera drogę do dalszej przeceny. Patrząc w szerokim ujęciu, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku 4,7350 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here