Naga MarketsPara walutowa USD/CHF na klawiaturzePo silnych spadkach w poniedziałek, para walutowa USDCHF znajduje się blisko poziomu 0,9860 na zaledwie dzień przed grudniowym posiedzeniem FOMC. Para utworzyła niedźwiedzią flagę na wykresie godzinowym, pozostając w pobliżu trzymiesięcznych minimów, najniżej od pięciu tygodni.


Kurs USDCHF tworzy byczą flagę na wykresie godzinowym i wybija dołem

Wybicie dołem z formacji flagi sprawiło, że sprzedający mają otwartą drogę do październikowego dołka 98,41, który stanowił istotną barierę w ostatnim kwartale. Jego przebicie może doprowadzić do wzmożonej aprecjacji franka szwajcarskiego z celem na okrągłe wsparcie 0,9700. Jednak minima wyrysowane w październiku i wrześniu w okolicach 0,9835 i 0,9800 mogą zaoferować okazję kupującym do zajęcia pozycji długich.

Tymczasem 200-godzinna wykładnicza średnia ruchoma (EMA) przebiegająca około poziomu 0,9910 powinna znacząco ograniczyć potencjalne wzrosty pary. Jeśli w ogóle bykom uda się przebić powyżej lokalnego szczytu 0,9920, a w konsekwencji poziom 0,9930, może umożliwić to wzrost w kierunku 0,9980 i psychologicznego poziomu 1,00.

Stała niepewność w wojnie handlowej między USA, a Chinami była podstawą dla zwiększonego popytu na bezpieczną przystań jaką jest CHF. Aktualnie struktura ceny faworyzuje niedźwiedzi, choć niewątpliwie inwestorzy zachowują szczególną ostrożność przed środowym FOMC.

Globalny trend w kierunku bezpiecznych aktywów był widoczny w słabszych nastrojach na rynkach akcji i był dodatkowo wzmocniony przez spadek rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, co podważyło popyt w dolara amerykańskiego i przyczyniło się do spadku pary USDCHF.

W związku z tym istnieje spora szansa na spadek w rejon 0,9800, jeśli nie dojdzie do istotnych zmian w polityce Fedu. Najnowsza aktualizacja polityki pieniężnej FOMC w środę, a szczególnie jej jastrzębi wydźwięk może jednak udzielić wsparcia i pomóc przynajmniej na razie ograniczyć głębsze spadki.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

Kurs USDCHF na interwale jednogodzinnym źródło tradingviewcom
Kurs USDCHF na interwale jednogodzinnym źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here