Naga MarketsFlaga USA na tle budynkuNa tel stosunkowo pustego kalendarza makroekonomicznego, gdzie pierwsze skrzypce bez wątpienia odgrywały najnowsze wyniki sprzedaży detalicznej z UK, na uwagę zasługiwała także godz. 14:30. To właśnie wtedy rynki poznały bowiem kwietniowe rezultaty zamówień środków trwałych w USA. Jak na te dane reagował kurs dolara?


Zgodnie z raportem Biura Cenzusowego (link), po marcowym wzrośnie zamówień środków trwałych o 2,8%, w kwietniu odnotowano jego spadek aż o 2,1%. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmagała także ujemna rewizja ubiegło-miesięcznego odczytu (z +2,8% do +1,7%).

Zamówienia środków trwałych w USA

Z raportu tego dowiedzieliśmy się także, że zamówienia na dobra bez środków transportu trzymały się w kwietniu na niezmienionym poziomie. Tymczasem analitycy spodziewali się wzrostu o 0,2%.

Kurs dolara pod presją podaży

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można osłabienie dolara amerykańskiego. W stosunku do franka szwajcarskiego traci on już trzecią sesję z rzędu i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania linii trendu wzrostowego.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących w tradingu – zapisz się na webinar

Kurs dolara traci wobec franka szwajcarskiego już trzecią sesję z rzędu


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Piątkowe rynki, czyli zawężony range DAX, Nasdaq i EUR/USD
Następny artykułCzy Polacy interesują się technologią blockchain? Sławomir Cieśliński [Medien Service]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here