Naga MarketsKurs dolara pod presją oczekiwanych działań FED. USD/PLN z przestrzenią do dalszych spadków Notowania pary USD/PLN zaliczają już trzeci tydzień spadku. Tuż przed amerykańskimi wyborami kurs ocierał się o poziom 3,97 zł, co sugerowało prostą drogę do okrągłych 4 zł. Wynik wyborów zmienił wszystko, a osłabienie dolara jest efektem wygranej Joe Bidena. Temat wyborów, mimo że nadal nie do końca rozstrzygnięty, na rynek został już w całości zdyskontowany. Teraz inwestorzy skupiają się na ostatnich w tym roku posiedzeniach banków centralnych, które powinny zareagować na drugą falę pandemii.

  • Trzeci tydzień spadków notowań USD/PLN
  • Amerykańskie wybory zakończyły ruch w kierunku 4 zł
  • Obecna przestrzeń do spadków nadal spora
  • Dolar pod presją oczekiwanych działań ze strony FED

Presja na FED jest nadal wysoka, mimo że arsenał działań jest niemal wyczerpany. Dotąd oczekiwało się, że po pierwszych działaniach Rezerwy Federalnej, inicjatywę przejmą politycy. Długie debaty, a raczej polityczne gierki z powodu wyborów, nie mają końca i już pojawiły się głosy z FED, że trudno oczekiwać na pakiet fiskalny i bank może być zmuszony podjąć kolejne kroki.

Strefa wsparcia w rejonie 3,67 zł

Stąd też wynika słabość amerykańskiej waluty w ostatnim czasie. Drugim powodem są liczne informacje o szczepionce na COVID-19, który sprawiają, że dolar jako bezpieczna przystań nieco stracił na znaczeniu.

usdpln
Notowania USD/PLN na wykresie tygodniowym.

Na posiedzenie FED przyjdzie jeszcze trochę poczekać, możliwe więc, że na dolarze pojawi się korekta. Okres słabości nie może trwać bez przerwy. Patrząc na wykres tygodniowy, mając w pamięci grę pod działania FED, widać że jest jeszcze spora przestrzeń do spadków. Kluczowe wsparcie mamy w rejonie 3,67 zł, a dynamika jest po stornie podaży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here