Naga MarketsRynek akcji odbija wsparty informacjami o nowych planach fiskalnych i monetarnych w USA. Bank Japonii zwiększył program kryzysowych pożyczek dla firm. USD jest pod presją. Ropa lekko rośnie po wczorajszym odbiciu.

Kurs dolara jest pod presją

Futures na S&P500 rośnie dziś ponad 1 proc., kontynuując odbicie za rynkiem kasowym z poniedziałku, kiedy Wall Street zanotowało silne wahania od spadków po zielony finisz. Indeksy wymazały wczoraj straty po komunikacie Fed o rozpoczęciu skupu obligacji korporacyjnych na rynku wtórnym.

Dodatkowym paliwem do odbudowy pozytywnego sentymentu stała się informacja, że administracja Trumpa rozważa przeznaczenie 1 bln USD na wydatki infrastrukturalne.
Dziś w Azji chiński Shanghai Composite rośnie o 1,2 proc., koreański KOSPI zyskuje 4,7 proc., a japoński Nikkei225 wzrasta o prawie 5 proc.

Akcje w Japonii zostały wzmocnione przez decyzję Banku Japonii, który zwiększył portfel programu wsparcia pożyczkowego dla przedsiębiorstw niefinansowych z 75 bln JPY do 110 bln JPY. Stopy procentowe zgodnie z oczekiwaniami pozostały bez zmian.

Obawy o drugą falę zachorowań zostały zepchnięte w cień, mimo że WHO informuje o ponad 100 nowych przypadkach w Pekinie i ostrzega o wysokim ryzyko wybuchu nowego ogniska zarażeń.

Na rynku walutowym ponowne przebudzenie apetytu na ryzyko przynosi odwrót od USD. Silnie zyskują waluty, które na starcie tygodnia najmocniej traciły: NOK, AUD, GBP. USD/NOK zjeżdża pod 9,47, AUD/USD odbił do 0,6950, a GBP/USD rośnie do 1,2670.

Funt ma dodatkowe wsparcie w pozytywnych informacjach znad rozmów ws. brexitu. Według The Times Bruksela przygotowuje się odstąpienia od żądań w sprawie prawa do połowów i przyznania, że floty UE nie mają automatycznych uprawnień do połowów na wodach Zjednoczonego Królestwa.

EUR/USD jest figurę wyżej na 1,1340, USD/JPY nie zareagował na decyzję BoJ i jest na 107,50. EUR/PLN obniżył się do 4,41.

Ropa WTI jeszcze wczoraj silnie odbiła na poprawie nastrojów i dziś stabilizuje się tuż nad 37 USD/b wobec 34,35 USD/b na minimach w poniedziałek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here