Kurs dolara pod kreską w środę, euro i frank na plusie, USD/PLN po 3,7004 zł
Złoty umacnia się do USD, traci jednak do EUR i CHF

Podczas środowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Złotówka zyskuje w ujęciu do dolara amerykańskiego, jednak osłabia się w ujęciu z euro i frankiem. Z kolei kurs funta brytyjskiego znajduje się w rejonach poziomu odniesienia. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w poniedziałek do euro i franka
  • Złotówka umacnia się jednak w ujęciu dolara amerykańskiego
  • Dolar traci aż 0,65% do złotego, a funt pozostaje stabilny
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7004 zł 05.08.2020, godzina 17:45
Kurs euro EURPLN 4,4030 zł 05.08.2020, godzina 17:45
Kurs funta GBPPLN 4,8616 zł 05.08.2020, godzina 17:45
Kurs franka CHFPLN 4,0856 zł 05.08.2020, godzina 17:45

Kurs dolara wybija nowe minima

Podczas środowej sesji handlowej polski złoty umacnia się ponad 0,6% do dolara. Patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, wciąż obowiązuje trend spadkowy. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Utrzymanie się ceny poniżej, oznacza, że bazowym scenariuszem pozostaje dalsza przecena. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego ponownie testuje wsparcie 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na niewielkim plusie. Para walutowa EUR/PLN ponownie odbija się od strefy wsparcia przy 4,39 zł. Dopóki poziom nie zostanie zanegowany, korekta wzrostowa jest możliwa. Niemniej wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN na niewielkim plusie

Frank szwajcarski znajduje się dziś na nieznacznym plusie. Niemniej para walutowa CHF/PLN znajduje się w ostatnim czasie w tendencji spadkowej, a odbicie się od wsparcia przy 4,0530 zł nie poskutkowało większym odreagowaniem. Jeżeli kupujący się nie uaktywnią, możliwy jest kolejny atak na wspomnianą strefę wsparcia przy 4,0550 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN odbija od oporu

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. W ostatnich kilku dniach mogliśmy obserwować silne odreagowanie, jednak wzrosty wyhamowały na wysokości strefy oporowej przy 4,93 zł. Dopóki notowania utrzymują się poniżej, dalsze spadki wciąż są scenariuszem bazowym. Dopiero w przypadku wybicia górą niewykluczony będzie ruch w kierunku kolejnego oporu czyli strefy przy okrągłym poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here