Kurs dolara pod kreską w poniedziałek, złoty traci jednak do franka i euro, USD/PLN po 3,6736 zł
Pary walutowe z polskim złotym

W poniedziałek na polskim złotym widać mieszane nastroje i niską zmienność. Po południu nasza krajowa waluta nieznacznie traci do franka i euro, z kolei umacnia się w stosunku do dolara i funta. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w poniedziałek  0,25% do dolara
  • CHF/PLN urośnie 0,1%, a EUR/PLN zyskuje 0,15%
  • Niska zmienność na złotówce na początku nowego tygodnia
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6736 zł 31.08.2020, godzina 17:15
Kurs euro EURPLN 4,3890 zł 31.08.2020, godzina 17:15
Kurs funta GBPPLN 4,9123 zł 31.08.2020, godzina 17:15
Kurs franka CHFPLN 4,0750 zł 31.08.2020, godzina 17:15

Kurs dolara kontynuuje spadki

Podczas dzisiejszej sesji handlowej, polski złoty radzi sobie najlepiej w ujęciu z dolarem amerykańskim. USD traci dziś 0,25% do złotówki. Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN od dłuższego utrzymuje się w trendzie spadkowym, a pomimo próby wykonania korekty, każde odbicie jest szybko niwelowane przez sprzedających.

InvestCuffs

Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większe odreagowanie może mieć miejsce. Niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej 3,69 zł, bazowym scenariuszem jest dalsza przecena.

Wykres USD/PLN
Wykres USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN broni układu 1:1

W ostatnim czasie kursie funta do złotego obowiązuje utrzymuje się konsolidacja. Dziś ponownie doszło do testu górnego ograniczenia układu 1:1, które jak na razie powstrzymuje wzrosty. Niemniej każdy kolejny atak tego poziomu zwiększa ryzyko wybicia górą. W przypadku takiego scenariusza, możliwy będzie ruch w kierunku okrągłego poziomu 5 zł.

Wykres GBP/PLN
Wykres GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego pozostaje w strefie przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na niewielkim plusie. Patrząc technicznie, notowania utrzymują się w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł, jednak mają problem z lokalnym oporem zlokalizowanym przy 4,4250 zł. Dopiero jego pokonanie otworzyłoby drogę do większej zwyżki. Z kolei dopiero pokonanie obszaru zaznaczonego kolorem zielonym, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
Wykres EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN w lokalnej konsolidacji

Frank szwajcarski znajduje się dziś na nieznacznym plusie. W ubiegłym tygodniu para walutowa odbiła od kluczowej strefy wsparcia przy 4,0530 zł, przez co cały czas istnieje szansa na wyznaczanie formacji podwójnego dna. Niemniej, aby pojawił się sygnał zakupowy, kurs musiałby wybić górą poziom 4,1165 zł, gdzie ponownie uaktywnili się sprzedający. Dopóki nie dojdzie do wybicia górą, niewykluczone jest ponowne zejście na wspomniane wsparcie przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
Wykres CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPlus500 zamierza poszerzyć ofertę o rynek akcji
Następny artykułNotowania PGE pikują! Cena akcji najniżej od niemal 3. miesięcy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here