Kurs dolara pod kreską, funt i frank w górę, EUR/PLN po 4,4450 zł w poniedziałek 14 września
Pary walutowe z polskim złotym

W poniedziałek możemy obserwować mieszane nastroje polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się dziś w ujęciu do dolara, jednak traci w stosunku do franka i funta. Z kolei na EUR/PLN notowania konsolidują w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się nieznacznie do dolara amerykańskiego
  • GBP/PLN na plusie w poniedziałek
  • Kurs euro w konsolidacji, frank się umacnia
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7466 zł 14.09.2020, godzina 19:20
Kurs euro EURPLN 4,4450 zł 14.09.2020, godzina 19:20
Kurs funta GBPPLN 4,8200 zł 14.09.2020, godzina 19:20
Kurs franka CHFPLN 4,1286 zł 14.09.2020, godzina 19:20

Kurs dolara do złotego odbija od kluczowego oporu

Podczas dzisiejszej sesji handlowej, polski złoty zyskuje nieznacznie do dolara amerykańskiego. Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN od dłuższego utrzymuje się w trendzie spadkowym, a ostatnie odbicie należy traktować jedynie jako korektę.

W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta może mieć miejsce. Niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej, bazowym scenariuszem jest dalsza przecena z celem na 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro bez zdecydowania

Kurs euro do złotego znajduje się dziś w rejonach poziomu odniesienia. Patrząc technicznie na wykres, notowania odbiły się w ostatnim czasie w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł. Z kolei wybicie poziomu 4,4250 zł górą, otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Jeśli sentyment się utrzyma, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN próbuje odrabiać straty

W ostatnim tygodniu kurs funta do złotego znajdował się pod presją sprzedających. Notowania GBP/PLN odbiły z impetem od strefy oporowej w rejonach poziomu 5 zł, po czym spadki wyhamowały dopiero w okolicach wsparcia przy 4,7860 zł.

Aktualnie obserwujemy próbę wykonania korekty, niemniej, aby mówić o większym odreagowaniu, musiałoby dojść przynajmniej do pokonania oporu wynikającego z mierzenia 23,6% Fibo. W przypadku jednak utrzymania tendencji spadkowej i wybicia wspominanego wsparcia, możliwa będzie dalsza przecena w kierunku 4,7350 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN nieznacznie na plusie w poniedziałek

Frank szwajcarski znajduje się dziś na symbolicznym plusie. W ubiegłym tygodniu para walutowa odbiła od kluczowej strefy wsparcia przy 4,0530 zł, a pokonanie poziomu 4,1160 zł otwiera drogę na wyższe poziomy. Pomimo braku większej zmienności w ostatnich kilku dniach, patrząc na wykres, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here