Naga MarketsKurs dolara po danych o inflacji. EUR/USD i GBP/USD technicznieWskaźnik inflacji mierzonej wydatkami PCE Core, którą FED ceni bardziej od wskaźnika CPI wzrósł w kwietniu do 3,1 proc. r/r (szacowano 2,9 proc. r/r), co jest najwyższą dynamiką od 1994 r. Rynek przyjął to jednak ze spokojem, dolar podtrzymał wcześniejsze wzrosty, a Wall Street nieznacznie się koryguje. Dynamika ruchu jest jednak ograniczona. Rentowności 10-letnich obligacji ponownie zjechały poniżej 1,60 proc. Inwestorzy kupili ostatnie zapewnienia FED, że wzrost cen jest przejściowy i sytuacja wymaga dokładniejszej analizy zanim podjęte zostaną jakiekolwiek działania (tapering, podwyżka stóp)? Na to wygląda.

Kurs euro i kurs funta do dolara. Analiza techniczna EUR/USD i GBP/USD

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie EURUSD zjechał jednak poniżej 1,2180 testując okolice 1,2132, ale później spadek ten został w dużej mierze wymazany. To pokazuje, że bez sprawdzonego schematu – wzrost rentowności i mocniejsza korekta na Wall Street – szanse na trwalsze podbicie dolara nie są duże. Przynajmniej na razie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBPUSD

Ciekawy układ ma miejsce na GBPUSD, gdzie mimo jastrzębich wypowiedzi przedstawicieli BOE (Vlieghe) rynek nie ma siły zebrać sie do wybicia oporu przy 1,4235. Teoretycznie rysuje się formacja podwójnego szczytu, choć z oceną warto zaczekać do momentu trwałego zejścia poniżej 1,41.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here