Naga MarketsKurs euro i franka rosną we wtorek. PLN traci również do dolara i funta, 18 lutegoW ubiegłym tygodniu zmienność na parach z polski złotym była niewielka, ten tydzień również nie rozpieszcza nas większymi ruchami. Po weekendzie nastroje na głównych parach z PLN są mieszane, dziś złotówka znajduje się nieznacznie pod kreską. Co dalej z kursem złotego? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD we wtorek 21 kwietnia.

Polski złoty traci do euro, dolara, funta i franka na początku tygodnia

W średnim terminie notowania polskiego złotego wciąż utrzymują się w ruchu bocznym. Niemniej dziś, w czwartek 23 kwietnia o poranku złotówka znajduje się nieznacznie pod kreską. Za euro zapłacimy 4,5460 zł, dolar kosztuje 4,21 zł, funt 5,1930 zł, a frank 4,3260 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Anomalie na rynku ropy, majowy kontrakt poniżej zera!

– Zniżkująca wartość polskiego złotego w dużej mierze była efektem umacniającego się dolara amerykańskiego na światowym rynku, a co za tym idzie, presji, która pojawiła się na wykresie eurodolara. Notowania tej kluczowej europejskiej pary walutowej rzutują istotnie na wycenę rodzimej waluty – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

– Dzisiaj w Polsce warto zwrócić uwagę na publikacje makro, w szczególności dane dot. produkcji budowlano-montażowej (godzina 10:00). Niemniej, podobnie jak to było w ostatnich dniach, prawdopodobnie pozostaną one w cieniu sytuacji na rynku światowym. W Europie ważnym wydarzeniem będzie szczyt UE – jeśli okaże się, że nie dojdzie na nim do żadnych istotnych decyzji, to polski złoty, wraz z euro, może pozostać pod presją podaż– dodaje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here