Naga MarketsKurs euro i franka rosną we wtorek. PLN traci również do dolara i funta, 18 lutegoPodczas poniedziałkowej sesji polski złoty radzi sobie dość dobrze. PLN zyskuje o poranku do euro, dolara i franka. Co dalej z nasza walutą? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w poniedziałek 6 kwietnia.


Polski złoty zyskuje do franka, euro i dolara

W poniedziałkowy poranek obserwujemy odbicie na polskim złotym, który w ubiegłym tygodniu znajdował się pod presją sprzedających. Na dzisiejszej sesji PLN radzi sobie bardzo dobrze (przynajmniej na początku), umacnia się on do innych głównych walut, takich jak euro, dolar amerykańskich, funt brytyjski, czy frank szwajcarski. 

Jednak jak pisali o poranku analitycy analitycy Boś Banku: “Środowisko zewnętrzne (risk-off) w dalszym ciągu nie sprzyja inwestycjom w waluty EM, niemniej brak jest również bezpośrednio triggera sugerującego dalszą dynamiczną przecenę złotego.”

Dziś za CHF trzeba płacić ponad 4,30 zł, euro kosztuje 4,55 zł, dolar 4,20 zł, a kurs GBPPLN kształtuje się n poziomie 5,1670 zł. 

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Ropa w dół, nie będzie dziś spotkania OPEC+

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here