Kurs dolara po 4,1950 zl. Ile będzie kosztowało euro, funt i frank w nowym tygodniu?Ostatni tydzień zakończył się pod kreską w wykonaniu polskiego złotego. Pomimo, że generalnie sentyment pozostaje w ostatnim czasie mieszany, złotówka osłabiła się do głównych walut czyli dolara, euro, funta i franka. Co dalej, czy w przyszłym tygodniu zobaczymy większą zmienność, a moze umocnienie złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień pod kreską, stracił do euro, funta, dolara i franka
  • W średnim terminie złoty pozostaje jednak w konsolidacji
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1950 zł 09.05.2020, godzina 16:00
Kurs euro EURPLN 4,5460 zł 09.05.2020, godzina 16:00
Kurs funta GBPPLN 5,2025 zł 09.05.2020, godzina 16:00
Kurs franka CHFPLN 4,3200 zł 09.05.2020, godzina 16:00

Kurs dolara do złotego (USDPLN) z szansą na test 4,2650 zł?

W ostatnim tygodniu złoty osłabił się do dolara. Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa jednak utrzymuje się w konsolidacji. Z perspektywy interwału W1 kluczowym wsparciem pozostaje poziom 4,07 zł, dopóki notowania znajdują się powyżej, możliwy jest atak na szczyty przy 4,26 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał W1

Patrząc na przedział czasowy W1, kluczowe wsparcie stanowi dolne ograniczenie układu Overbalance. Układ został zaznaczony na powyższym wykresie kolorem niebieskim. Pomimo, że w krótkim terminie dominuje ruch boczny, tak w długiej perspektywie trend na USDPLN jest wzrostowy.

Kurs euro do złotego w kluczowej strefie oporowej

Kurs euro do złotego również znalazł się w tym tygodniu na wyższym poziomie. Aktualny kurs EURPLN wynosi 4,5460 zł. Niemniej patrząc na szeroką ramę czasową, notowania utknęły w dość szerokiej strefie oporowej.

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu miesięcznym, notowania utrzymują się w strefie oporowej, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych. W ostatnim czasie dominuje tendencja boczna, dlatego aby pojawił się wiarygodny sygnał, należałoby zaczekać na wybicie poziomu wsparcia przy 4,50 zł, lub oporu przy 4,60 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał MN

– Publikacja NFP przyniosła więcej emocji u komentatorów niż na samym rynku. Amerykańskie indeksy otworzyły się na plusach, a więc globalny status quo pozostaje niezmieniony. Brak jest również istotniejszej reakcji na eurodolarze w wyniku czego PLN kontynuuje ruchy konsolidacyjne nad 4,50 PLN. Dzisiejsze dane dot. rezerw sugerują, że MF/NBP mogą nieco „pomagać” PLN w trwającej stabilizacji – komentował w piątek Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka konsoliduje, CHFPLN po 4,32 zł

Patrząc na przedział czasowy W1, na kursie franka do złotego nie widać końca ruchu bocznego. Po dynamicznej fali wzrostowej, notowania utknęły w wąskim przedziale cenowym, na wysokości górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Pod koniec tygodnia CHFPLN utrzymywał się w rejonach poziomu 4 złotych i 32 groszy. Główna tendencja niestety pozostaje niekorzystna dla PLN.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Kurs funta GBP cały czas wysoko, GBPPLN po 5,2025 zł

Polski złoty konsoliduje także w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs funta do złotego znajduje się w weekend powyżej poziomu 5,20 zł i pomimo że ma problem z wybiciem linii poprowadzonej po ostatnich szczytach, główna tendencja jest w ostatnim czasie wzrostowa.

Jeżeli ruch wzrostowy będzie kontynuowany, jako kluczowy opór należy przyjąć strefę przy współczynniku 50% Fibonacciego, cyzli nawet okolice 5,37 zł. Z kolei aby myśleć o spadkach, notowania muszą wrócić powyżej pokonanego mierzenia 38,2% Fibo.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here