Naga MarketsKurs dolara po 4,19 zł, euro kosztuje 4,5350 zł, a funt powyżej 5,22 zł
Kurs złotego do głównych walut

Zmienność na parach z polski złotym pozostawia wiele do życzenia, ostatnie kilka tygodni to mozolna konsolidacja na złotówce w ujęciu do euro, dolara czy funta. Złoty zyskał jedynie do franka, jednak dziś o poranku traci do funta, do pozostałych walut notowany jest płasko. Co dalej z kursem złotego? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w środę 29 kwietnia.

Polski złoty traci do funta o poranku, dolar euro i frank stabilnie

Miniony tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia co do kierunku na parach z polskim złotym. W średnim terminie niestety wciąż utrzymuje się tendencja boczna i taki stan może dalej mieć miejsce najbliższym czasie na w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Patrząc na dzisiejszą sesję, w środę 29 kwietnia o poranku złotówka znajduje się na minusie do funta brytyjskiego. Za euro zapłacimy 4,5450 zł, dolar kosztuje 4,1930 zł, funt 5,2260 zł, a frank 4,3070 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Trwa wyczekiwanie na zbliżające się posiedzenia FED oraz EBC, co zaczyna warunkować część ruchów na rynku FX. Eurodolar zanotował 2 sesje próby wyjścia wyżej, jednak docelowo kończymy kurs kończy dzień bliżej 1,0820 USD. Oczekiwania wobec FED są raczej ograniczone, dużo ciekawiej powinno być w przypadku jutrzejszego EBC. Instytucja miałaby włączyć do programu skupu również papiery nieinwestycyjne (rating) co wywołuje pewne tarcia wśród decydentów. Niemniej EUR/USD nie notuje istotniejszych zmian – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara przed dzisiejszym Fed, EURUSD po 1,0850 USD

– Poranny, środowy handel na rynku FX ponownie nie przynosi istotniejszych ruchów na eurodolarze, co nie sprzyja scenariuszowi podbicia zmienności na konsolidującym PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5445 PLN za euro, 4,1887 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3055 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2237 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1.429% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Z rynkowego punktu widzenia układy techniczne nie uległy zmianie – EUR/PLN konsoliduje nad 4,50 PLN, raz po raz, sygnalizując możliwy scenariusz wyjścia wyżej pod 4,60 PLN. Niemniej przy braku mocniejszego ruchu na EUR/USD trudno mówić tu o nowych impulsach. Ciekawie prezentuje się zestawienie z funtem, gdzie testujemy 5,22 PLN – dodaje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here