Naga MarketsKurs dolara po 4,17 zł, euro kosztuje 4,5250 zł, a funt powyżej 5,18 zł
Kurs złotego do głównych walut

Zmienność na parach z polski złotym była niewielka w ostatnich tygodnia. W pierwszy dzień po weekendzie nastroje na głównych parach z PLN są dobre, dziś złotówka znajduje się plusie. Co dalej z kursem złotego? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD w poniedziałek 27 kwietnia.

Polski złoty zyskuje do euro, dolara, funta i franka na początku tygodnia

Ubiegły tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia co do kierunku na parach z polskim złotym. W średnim terminie wciąż utrzymuje się tendencja boczna i taki stan może dalej mieć miejsce najbliższym czasie na w ujęciu do franka, euro, funta i dolara amerykańskiego. Niemniej dziś, w poniedziałek 27 kwietnia o poranku złotówka znajduje się na plusie. Za euro zapłacimy 4,5180 zł, dolar kosztuje 4,17 zł, funt 5,1840 zł, a frank 4,2820 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro do dolara zmienia trend, EURUSD wróci do 1,09 USD?

– Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX przynosi podbicie kwotowań PLN wraz ze wzrostowym otwarciem na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5270 PLN za euro, 4,1760 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,3096 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1930 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1.358% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN oscyluje nad wsparciem w okolicach 4,50 PLN. Będziemy najpewniej obserwować kolejną próbę wybicia tego istotnego wsparcia, korzystając z nastrojów na EUR/USD. Nawet w przypadku takiego scenariusza wątpliwym jest abyśmy zaobserwowali mocniejsze odreagowanie na PLN (i powrót np. w okolice 4,30 PLN), gdyż szeroki układ risk-off związany z COVID19 ogranicza potencjał umocnienia walut EM – dodaje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here