Ile będzie kosztował dola, euro, funt i frank w nowym tygodniu? EURPLN po 4,56 złNowy rozpoczął się od niewielkiego osłabienia polskiego złotego. W piatek, podczas pierwszej sesji w nowym miesiącu, nasza waluta traciła do euro, franka i dolara. Złotówka zyskała jedynie w ujęciu z funtem brytyjskim. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty pod presją sprzedających w stosunku do euro, dolara i franka
  • Złotówka umacnia się jednak do funta brytyjskiego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1535 zł 02.05.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5613 zł 02.05.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,1953 zł 02.05.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,3230 zł 02.05.2020, godzina 12:00

Kurs dolara do złotego w konsolidacji, USDPLN po 4 złote i 15 groszy

Złoty nie rozpoczął najlepiej maja. Wczoraj znalazł się on pod presją w stosunku do euro, dolara i franka. Nieznaczne umocnienie było widać jedynie w ujęciu z funtem brytyjskim. W weekend GBPPLN wrócił poniżej poziomu 5 złotych i 20 groszy, z kolei kurs USDPLN kształtuje się na poziomie 4,1535 zl, EURPLN wypada przy 4,5613 zł, a CHFPLN wychodzi powyżej 4,32 zł.

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa pozostaje w konsolidacji pomimo wyjścia powyżej linii trendu. Pod względem klasycznej analizy technicznej było tu widać formację trójkąta, jednak wybicie górnego ograniczenia nie przyniosło przyspieszenia wzrostów. Aktualnie ntoowania można ując w box, dopiero jego wybicie moze dać sygnał.

W krótkim terminie wciąż możliwy jest dalszy ruch boczny. Niemniej trzeba pamiętać, że średnioterminowa tendencja pozostaje niekorzystna dla naszej waluty. Gdyby jednak w najbliższych dniach ponownie doszło do korekty, poziom 4,09 zł powinien stanowić kluczowe wsparcie, wypada tutaj między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Wykres USDPLN
Kurs dolara amerykańskiego interwał H4

Kurs funta GBP zawraca z tegorocznych szczytów

Polski złoty zyskał wczoraj do funta brytyjskiego. Kurs funta do złotego znajduje się jednak w ostatnich dniach coraz bliżej tegorocznych szczytów, para walutowa GBPPLN wróciła wczoraj poniżej poziomu 5,20 zł. Niemniej główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Patrząc na interwał H4, w ostatnim czasie pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy przy 5,12 zł, tym samym zwiększa się szansa atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 mogłoby zmienić tendencję na tej parze walutowej.

Wykres GBPPLN
Kurs funta brytyjskiego interwał H4

Kurs franka CHFPLN utrzymuje się w ruchu bocznym 

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego, nie widać końca konsolidacji. Wczorajsza sesja rozpoczęła się od wzrostów i taki sentyment utrzymywał się do końca dnia. CHFPLN zdołał zamknąc sesję powyżej poziomu 4,32 zł. Główna tendencja niestety pozostaje niekorzystna dla PLN. Cierpliwie czekamy na wybicie z ruchu bocznego, który przybiera kształt trójkąta.

Spoglądając na wykres D1, widać co prawda lokalną konsolidację, niemniej w średnim terminie trend jest wzrostowy. Jeżeli trend z szerszej ramy czasowej będzie kontynuowany, niewykluczone jest przyspieszenie ruchu wzrostowego. Z kolei gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.

Wykres CHFPLN
Kurs franka szwajcarskiego interwał D1

Kurs euro do złotego zaatakuje ostatnie szczyty?

Kurs euro do złotego ponownie wyszedł powyżej linii trendu, co może zwiastować dalszą wędrówkę po północ. Złotówka straciła wczoraj 0,33% w stosunku do wspólnej waluty. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5613 zł. Sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego, a dalszy ruch w górę w kolejnych dniach jest możliwy.

Wykres EURPLN
Kurs euro interwał H4

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymywały się w ostatnim czasie w ruchu bocznym. Po ponownym wybiciu górą z formacji trójkąta rynek zaczyna powoli przyspieszać. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here