Naga MarketsKurs dolara po 4,05 zł, euro kosztuje 4,45 zł, funt dokładnie 5 złotych
Kurs złotego do głównych walut

Podczas drugiej sesji w nowym tygodniu możemy obserwować wyraźną dominację polskiego złotego. We wtorek kurs dolara traci ponad 1,7% do złotówki, a nasza waluta umacnia się także do euro, franka i funta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD we wtorek 26 maja maja.

Kurs dolara mocno w dół

W poniedziałek polski złoty znajduje się na wyraźnym plusie w stosunku do euro, funta, dolara i franka. Tym samym złotówka kontynuuje dobrą passę, którą było widać już w ubiegłym tygodniu. O dobrej sytuacji technicznej na parach z PLN wspominaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Można powiedzieć, że wreszcie mamy do czynienia w zybiciem z długotrwałej konsolidacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
We wtorek złoty zyskuje najmocniej w ujęciu z dolarem amerykańskim, gdzie ruch wynosi ponad 1,7% na korzyść PLN. Z kolei para walutowa CHF/PLN spada 1,18%, a GBP/PLN notuje -0,4%. Silne spadki obserwujemy także na EUR/PLN, gdzie wynoszą one dokładnie 1%.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Indeksy giełdowe wystrzeliły w górę, DAX po 11500 pkt, S&P 500 powyżej 3000 pkt

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie podbicia eurodolara oraz dalsze zwyżki na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4946 PLN za euro, 4,1151 PLN wobec dolara, 4,2402 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0277 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,407%.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here