Naga MarketsKurs dolara po 3,9860 zł w poniedziałek, euro kosztuje 4,4690 zł, kurs GBP/PLN po 4,89 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas drugiej sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować słabość polskiego złotego. Pomimo, że wczoraj notował on wzrosty, dziś sytuacja jest zupełnie odwrotna. Nasza krajowa traci do wszystkich głównych walut czyli euro, franka, funta i dolara. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pod kreską we wtorek

Złoty rozpoczął tydzień od umocnienia, w poniedziałek zyskiwał on do głównych walut. Niemniej wtorkowa sesja przynosi zwrot akcji, złotówka znajduje się dziś pod presją sprzedających i traci do euro, dolara, funta i franka. Para walutowa GBP/PLN, która wczoraj najmocniej traciła, dziś znajduje się dziś aż 0,5% na plusie, z kolei dolar zyskuje 0,66% do złotego. Ruchy na euro i franku wynoszą odpowiednio +0,33% i 0,6%. Co dalej ze złotówką, czy jest szansa na wzrosty w kolejnych dniach?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Indeksy giełdowe kontynuują zwyżkę, DAX 300 pkt w górę

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Kwestie związane z powrotem pandemii są obecnie kluczowe z punktu widzenia podejścia inwestorów do ryzyka. Jerome Powell, szef amerykańskiego Fedu, wczoraj po raz kolejny podkreślił, że perspektywy dla gospodarki USA są „wyjątkowo niepewne” – tego typu wypowiedzi z pewnością będą zwiększać czujność inwestorów i utrzymywać wysoki popyt na tzw. bezpieczne przystanie – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here