Naga MarketsKurs dolara po 3,9740 zł w piątek, euro kosztuje 4,4615 zł, kurs GBP/PLN po 4,9270 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci do wszystkich głównych walut czyli euro, franka, funta i dolara. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego traci pod koniec tygodnia

Złoty rozpoczął tydzień od nieznacznych wzrostów, jednak w kolejnych dniach sentyment zmienił się na niekorzyść naszej waluty. W piątek PLN znajduje się pod kreską i traci do euro, dolara, franka i funta brytyjskiego. Największy ruch możemy obserwować na parze CHF/PLN, gdzie frank szwajcarski zyskuje blisko 0,4%. Podobne wzrosty, bo 0,35% widać na EUR/PLN, z kolei EUR/PLN rośnie 0,32%, a GBP/PLN umacnia się 0,15%. Co dalej ze złotówką?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Panika szybko wygasa, kolejna wzrostowa sesja na rynku akcji

 – Ostatnie godziny obrotu na rynkach były nieco nerwowe – po środowych spadkach na Wall St. inwestorzy czekali czy jest to początek mocniejszej korekty czy jedynie wahnięcie w dół. Dodatkowo wycena złota podbiła do 8-letnich maksimów. Ostatecznie jednak główna para walutowa oscyluje blisko 1,12 USD ograniczając impulsy wobec EM. Złoty kontynuuje ruchy konsolidacyjne blisko 4,44 PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here