Naga MarketsKurs dolara po 3,9720 zł w poniedziałek, euro kosztuje 4,4560 zł, kurs GBP/PLN po 4,9460 zł
Kurs złotego do głównych walut

Pod koniec ubiegłego tygodnia zmienność na parach z polskim złotym była mniejsza, z racji święta w USA zdecydowana większość rynków notowała mniejsze ruchy. Z kolei po weekendzie pary z PLN są notowane płasko. Złotówka traci do dolara, jednak umacnia się nieznacznie do euro, funta i franka. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego płasko po weekendzie

Nowy tydzień rozpoczyna się w mieszanych nastrojach. Na parach z polskim złotym nie widać większych ruchów. Przed południem nasza krajowa waluta nieznacznie zyskuje do dolara, jednak traci w ujęciu z euro, funtem i frankiem. Aktualny kurs USD/PLN kształtuje się na poziomie 3,9720 zł, co oznacza ruch na 0,1% na korzyść złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Indeksy wystrzeliły w górę, fenomenalne nastroje początku tygodnia

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Złoty konsoliduje blisko 4,45 PLN za euro od połowy maja. Lokalnie czynniki (jak wybory prezydenckie czy polityka RPP) są zepchnięte na dalszy plan.W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalny kalendarz zawiera m.in. publikacje dot. zamówień w niemieckim przemyśle czy amerykański ISM dla usług – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

 – Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN pozostaje „przyklejony” do strefy 4,44-4,45 PLN. Widoczna jest za to lekka próba zejścia niżej na USD/PLN – wsparcie w okolicach 3,94 oraz 3,89 PLN – dodaje analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here