Naga MarketsKurs dolara po 3,97 zł w czwartek, euro kosztuje 4,4560 zł, kurs GBP/PLN po 4,9390 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas przedostatniej sesji sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci do euro, franka, funta i dolara. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pod presją sprzedających

Na początku tygodnia złoty zyskiwał do głównych walut, jednak środowa i czwartkowa sesja nie należy do najlepszych w wykonaniu złotówki. W czwartek PLN znajduje się pod presją sprzedających, tracąc do euro, dolara, franka i funta brytyjskiego. Największy ruch możemy obserwować na parze GBP/PLN, gdzie funt brytyjski zyskuje aż 0,65%. Podobne wzrosty, bo 0,6% widać na USD/PLN, z kolei EUR/PLN rośnie 0,23%, a CHF/PLN umacnia się 0,4%. Co dalej ze złotówką?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Wracają obawy o drugą falę pandemii, indeksy pod kreską

 – Dzisiaj kalendarz danych dla Polski jest pusty, co oznacza, że rodzima waluta najprawdopodobniej będzie reagować na nastroje na szerokich rynkach walutowych. Jeśli awersja do ryzyka będzie się utrzymywać, to swoją siłę znów pokaże amerykański dolar –  komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

 – Obecnie notowania USD/PLN pną się delikatnie w górę i pozostają tuż poniżej poziomu 3,96. Z kolei notowania EUR/PLN oscylują w rejonie 4,45 – dodaje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here