Naga MarketsKurs dolara po 3,9618 zł w piątek 30 października, euro kosztuje 4,6130 zł, kurs GBP/PLN 5,13 zł
Kurs złotego do głównych walut

W ostatnich dniach polski złoty radzi sobie fatalnie. Pomimo, że wczoraj przecena PLN wyhamowała, w skali całego tygodnia i tak znajduje się on na sporym minusie. Sytuacja pandemiczna nie sprzyja złotówce, a jak na razie nic nie wskazuje na poprawę w liczbie nowych przypadków zarażeń. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Mieszana sesja na polskim złotym

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Niemniej w skali całego tygodnia złotówka osłabia się wyraźnie do euro, dolara, franka i funta. Niestety polskiemu złotemu cały czas szkodzą doniesienia dotyczące koronawirusa. W naszym kraju właściwie z dnia na dzień noruje się nowe rekordy w liczbie zarażonych, a rząd wprowadza kolejne restrykcje co nie ejst dobrą informacją dla gospodarki.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów 2020. Głosowanie tylko do 31 października!

– O 15:30 PLN nie notuje istotniejszych zmian, chociaż nastroje na krajowych aktywach są negatywne (WIG20 vs inne europejskie indeksy). Warto jednak pamiętać, że o 15:30 ma mieć miejsce wystąpienie PMM, co może tłumaczyć aktualną podaż (obawy o dalsze obostrzenia). – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here