Naga MarketsKurs dolara po 3,9404 zł w czwartek 9 lipca, euro kosztuje 4,4658 zł, kurs GBP/PLN po 4,9881 zł
Kurs złotego do głównych walut

W tym tygodniu mogliśmy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Podczas ostatniej sesji przed weekendem złotówka osłabia się w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Ruchy są jednak ograniczone, dziś również widać niewielką zmienność. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs euro 0,3% w górę, dolar euro i frank również na plusie

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym zmienność na parach z polskim złotym jest ograniczona. Generalnie główne pary walutowe poruszały się w ostatnich dniach w konsolidacji i prawdopodobnie dzisiejszy dzień nie przyniesie rozwiązania sytuacji. Funt umacnia się 0,2% do złotego, dolar zyskuje również 0,2%, a frank i euro umacniają się odpowiednio 0,1 i 0,3%. Dziś nie poznamy żadnych kluczowych danych makro, dlatego też nie należy spodziewać się większych ruchów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: DAX z formacją odwrócenia, czas na spadki na rynku akcji?

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Piątkowy poranny handel na rynku FX przynosi niższe poziomy (1,1270 vs niedawne 1,1370 USD) na eurodolarze. Mocniejszy dolar nie wpływa jednak znacząco na PLN, który dalej kontynuuje ruchy konsolidacyjne. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4702 PLN za euro, 3,9667 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2107 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9879 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,347% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here