Naga MarketsKurs dolara po 3,9605 zł w poniedziałek, euro kosztuje 4,4660 zł, kurs GBP/PLN po 4,8820 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas pierwszej sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować siłę polskiego złotego. Nasza krajowa zyskuje  do wszystkich głównych walut czyli euro, franka, funta i dolara. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara i funta w dół po weekendzie

Złoty rozpoczął tydzień wyraźnych wzrostów, szczególnie w ujęciu z funtem i dolarem. Para walutowa GBP/PLN znajduje się dziś aż 0,65% pod kreską, z kolei dolar traci 0,45% do złotego. Ruchy na euro i franku są ograniczone, niemniej nasza krajowa waluta umacnia się 0,05% do EUR i 0,15% do CHF. Co dalej ze złotówką, czy pozytywny sentyment utrzyma się w kolejnych dniach?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Obawy o drugą falę pandemii doprowadzą do korekty na rynku akcji?

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie – zarówno eurodolara jak i PLN. Brak jest wyraźne reakcji na wyniki exit polls pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

 – Z rynkowego punktu widzenia PLN pozostaje w układzie sugerującym próbę rozegrania nieco słabszego złotego. Wynika to najpewniej jednak z piątkowego, lekkiego układu risk-off spowodowanego spadkami na Wall St. Samo zachowanie eurodolara nie sugeruje podwyższonej nerwowości na rynku – dodaje analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here