Naga MarketsKurs dolara po 3,9720 zł w poniedziałek, euro kosztuje 4,4560 zł, kurs GBP/PLN po 4,9460 zł
Kurs złotego do głównych walut

We wtorek polski złoty nie radzi sobie najlepiej, o ile wczorajsza sesja zakończyła się na plusie w wykonaniu PLN, tak dziś złotówka traci do euro, dolara funta i franka. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara i funta tracą

Poniedziałkowa sesja na polskim złotym przyniosła umocnienie naszej krajowej waluty. niemniej optymizm nie utrzymuje się długo, dziś we wtorek 7 lipca złotówka wyraźnie traci do euro, dolara, funta i franka. Najmocniejszy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN gdzie wzrosty przekraczają 0,6%. Aktualny kurs funta do złotego wynosi 4,9533 zł. Z kolei kurs USD/PLN kształtuje się na poziomie 3,9565 zł, co oznacza ruch na 0,27% na niekorzyść złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: RBA pozostawia stopy bez zmian, AUD/USD traci

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Początek tygodnia nie przyniósł istotniejszych zmian na wycenie PLN na głównych cross’ach. EUR/PLN ciągle oscyluje blisko 4,44-4,46 PLN. Sytuacja jest ciekawa gdyż globalnie, w tym na GPW, obserwujemy premiowanie układów risk-on, co sugerowałoby raczej mocniejszego PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here