Naga MarketsKurs dolara po 3,9560 zł w środę 8 lipca, euro kosztuje 4,4760 zł, kurs GBP/PLN po 4,9750 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas wczorajszej sesji polski złoty tracił do euro, dolara, funta i franka. W środę również utrzymuje się negatywny sentyment na parach ze złotówką. Niemniej spadki są ograniczone, złoty traci 0,2% do franka i zaledwie 0,05% do funta. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego traci w środę

O ile początek tygodnia przyniósł nieznaczne umocnienie na polskim złotym, tak wtorkowa sesja przebiegała negatywnie dla PLN. Nasza krajowa waluta osłabiła się w ujęciu do euro, dolara, funta i franka, a ruch na GBP/PLN wyniósł niemal 1 procent na korzyść brytyjskiej waluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei w środę również utrzymuje się negatywny sentyment. Ruchy są co prawda ograniczone, niemniej złotówka kontynuuje przecenę w stosunku do głównych walut. EUR/PLN znajduje się 0,17% na plusie, CHF/PLN rośnie 0,2%, USD/PLN notowany jest 0,15% wyżej, a GBP/PLN umacnia się 0,05%.

Zobacz także: Rynek akcji w odwrocie, koniec optymizmu na indeksach giełdowych?

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Eurodolar oscyluje blisko 1,1270 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4725 PLN za euro, 3,9660 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2097 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9776 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,354% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here