Naga MarketsKurs dolara po 3,9530 zł w czwartek, euro kosztuje 4,,4630 zł, kurs GBP/PLN po 4,95 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas czwartkowej sesji handlowej możemy obserwować nieznaczne umocnienie polskiego złotego. PLN zyskuje dziś do wszystkich głównych walut czyli euro, franka, funta i dolara. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego zyskuje w czwartek o poranku

W tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Tuż po weekendzie zyskiwał on do głównych walut, z kolei ostatnie dwie sesje przyniosły jego osłabienie. Dziś, w czwartek 2 lipca polska waluta odrabia wczorajsze straty, niemniej większa zmienność dopiero przed nami. Dziś uwaga inwestorów jest skupiona na danych z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy już o godzinie 14:30.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Inwestorzy skupieni na raporcie NFP, co z kursem dolara?

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kosmetyczne umocnienie krajowej waluty, jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się dalsza stabilizacja kursów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4713 PLN za euro, 3,9685 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1968 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do okolic 1,409% w przypadku papierów 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here