Naga MarketsKurs dolara po 3,9430 zł w środę 28 października, euro kosztuje 4,6260 zł, kurs GBP/PLN 5,1055 zł
Kurs złotego do głównych walut

W ostatnich dniach polski złoty radzi sobie fatalnie. Nasza krajowa waluta z dnia na dzień osłabia się w ujęciu do dolara, euro, funta i franka. Dopóki sytuacja pandemiczna nie ulegnie polepszeniu, złotówka może znajdować się pod presją sprzedających. Dziś w Polsce padł nowy rekord w liczbie zachorowań na COVID-19. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Polski złoty pod presją sprzedających

Podczas środowej sesji handlowej polska waluta znajduje się pod kreską. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 18 tysiącach nowych przypadków zarażeń, co dołuje nie tylko polską giełdę ale także złotego. Tak duży wzrost liczby chorych rodzi ryzyko wprowadzenia kolejnych obostrzeń w najbliższym czasie. Sytuacja wygląda poważnie nie tylko w naszym kraju, ale także w innych państwach w Europie.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: DAX traci kolejny dzień z rzędu. Koronawirus pogrąży rynek akcji?

– EUR/PLN pozostaje jednak pod 4,60 PLN, który wydaje się być kluczowym oporem oddzielającym nas od ewentualnej, kolejnej fali deprecjacji. Wybicie tego zakresu otwierałoby drogę do podbicia na 4,6320 PLN a więc szczyty z marca na parze – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here