Naga MarketsKurs dolara po 3,9404 zł w czwartek 9 lipca, euro kosztuje 4,4658 zł, kurs GBP/PLN po 4,9881 zł
Kurs złotego do głównych walut

W tym tygodniu obserwujemy mieszane nastroje na polskim złotym. W poniedziałek nasza waluta zyskiwała do euro, dolara, funta i franka, jednak w kolejnych dniach widać słabość PLN. Dziś przed południem GBP/PLN rośnie 0,3%, z kolei CHF/PLN i EUR/PLN tracą 0,1%, a USD/PLN konsoliduje w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs funta 0,3% w górę, dolar euro i frank pod kreską

Podczas dzisiejszej sesji zmienność na parach z polskim złotym jest ograniczona. Główne pary walutowe poruszają się w konsolidacji. Funt umacnia się 0,3% do złotego, jednak frank i euro znajdują się pod kreską, kurs dolara jest z kolei taki sam jak wczoraj na zamknięciu dnia. Dziś nie poznamy żadnych kluczowych danych makro, dlatego też nie należy spodziewać się większych ruchów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybija górą, czas na atak poziomu 1,14?

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Czwartkowy, poranny handel przynosi słabe umocnienie polskiej waluty, jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się dalsza stabilizacja kursów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4700 PLN za euro, 3,9328 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1994 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do okolic 1,330% w przypadku papierów 10-letnich – komentuje Michał Pietrzyca z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here