Naga MarketsKurs dolara po 3,9090 zł w poniedziałek 28 września, euro kosztuje 4,5560 zł, kurs GBP/PLN powyżej 5 zł!
Kurs złotego do głównych walut

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować fatalne nastroje na polskim złotym. Po weekendzie negatywny sentyment utrzymuje się, w poniedziałek do południa nasza krajowa waluta traci do euro, funta, dolara i franka. Najmocniejszy ruch widzimy na GBP/PLN, gdzie notowania wystrzeliły 1% w górę. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego traci na początku nowego tygodnia

W ubiegłym tygodniu złoty znajdował się pod presją sprzedających. Nasza krajowa wlauta traciła na całej linii do euro, franka, funta i dolara. Kursy USD/PLN, EUR/PLN, CHF/PLN i GBP/PLN wystrzeliły w górę, a po weekendzie utrzymuje się negatywny sentyment. Złotówka traci dziś o poranku do głównych walut, najmocniej do GBP.

Dziś nasza krajowa waluta radzi sobie najgorzej w ujęciu z funtem, złotówka traci 1% do brytyjskiej waluty. PLN osłabia się także około 0,2% do euro i franka, z kolei w ujęciu z dolarem obserwujemy przecenę nie przekraczającą 0,1%.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Koronawirus wraca na pierwszy plan, trend na EUR/USD w załmaniu?

– Czwartek przynosi dalsze spadki na PLN wraz z pogłębianiem zniżki eurodolara. EUR/PLN testuje opor na 4,54 PLN podczas gdy USD/PLN przekroczył 3,90 PLN. Sprowadza to wycenę koszyka PLN do najniższych poziomów od początku lipca – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here