Naga MarketsKurs dolara po 3,9070 zł w czwartek 24 września, euro kosztuje 4,5520 zł, kurs GBP/PLN po 4,98 zł
Kurs złotego do głównych walut

Im bliżej końca tygodnia, tym gorzej wygląda sytuacja na polskim złotym. W czwartek nasza krajowa waluta ponownie znajduje się pod presją sprzedających. Złotówka osłabia się dziś w ujęciu z dolarem, euro, frankiem, czy funtem brytyjskim. Zmienność w ostatnich dniach jest podwyższona, dlatego też należy zachować ostrożność przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pod presją sprzedających, ponad 1 proc. straty do dolara, euro, franka i funta

Po ostatnich dniach możemy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. W poniedziałek nasza krajowa waluta dynamicznie traciła, we wtorek próbowała odzyskać siły, jednak środowa i czwartkowa sesja przynoszą dalszą wyprzedaż.

Dziś nasza krajowa waluta radzi sobie najgorzej w ujęciu z dolarem, złotówka traci 1,35% do amerykańskiej waluty. PLN osłabia się także do funta, gdzie ruch na parze GBP/PLN wynosi około 1,31%. Podobnego rozmiaru wyprzedaż widać także w ujęciu z frankiem (-1%) oraz euro (-1,14%).

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Rynek akcji pod presją sprzedających, indeksy pogłębiają straty

– Czwartek przynosi dalsze spadki na PLN wraz z pogłębianiem zniżki eurodolara. EUR/PLN testuje opor na 4,54 PLN podczas gdy USD/PLN przekroczył 3,90 PLN. Sprowadza to wycenę koszyka PLN do najniższych poziomów od początku lipca – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here