Kurs dolara po 3,9000 zł w czwartek 24 września, euro kosztuje 4,5400 zł, kurs GBP/PLN po 4,9730 złPodczas czwartkowej sesji handlowej możemy obserwować straty na polskim złotym. Złotówka kontynuuje dziś osłabienie w ujęciu z dolarem, euro, frankiem, czy funtem brytyjskim. Zmienność w ostatnich dniach jest podwyższona, dlatego też należy mieć się na baczności. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara na plusie, euro, frank i funta także w górę w czwartek

Po weekendzie możemy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. W poniedziałek nasza krajowa waluta dynamicznie traciła, a wczoraj dzień ponownie zakończył się w negatywnych nastrojach. Z kolei w czwartek po południu znowu widać słabość złotówki.

Dziś nasza krajowa waluta radzi sobie najgorzej w ujęciu z funtem, złotówka traci aż 0,95% do GBP. PLN osłabia się także do dolara, gdzie ruch na parze USD/PLN wynosi około 0,7%. Nieco mniejszą wyprzedaż widać także w ujęciu z frankiem (0,55%) oraz euro (0,55%).

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze spadki eurodolar i w konsekwencji podtrzymanie presji na walutach EM, w tym PLN. Eurodolar testuje 1,1660 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5163 PLN za euro, 3,8742 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1945 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9204 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,351% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN zbliża się do pierwszego poważnego oporu na 3,88-3,90 PLN. Podobnie jak EUR/PLN gdzie strefę taką można wyznaczyć ma 4,51-4,54 PLN. Klasycznie już duże znaczenie będzie mieć tu dalsze zachowanie eurodolara – podsumował.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here