Naga Markets
Kurs dolara po 3,89 zł w czwartek 15 października, euro kosztuje 4,5550 zł, kurs GBP/PLN powyżej 5 zł!
Kurs złotego do głównych walut

W tym tygodniu polski złoty radzi sobie fatalnie, z dnia na dzień osłabia się on do głównych walut. W ostatnich dniach złotówka wyraźnie przecenia się do euro, dolara, franka, czy funta. Dziś o poranku PLN także znajduje się pod kreską. Co dalej? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pogłębia straty

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować dobre nastroje na parach z polskim złotym. Jednak po weekendzie nasza krajowa waluta znajduje się pod presją sprzedających. Już od poniedziałku widać było nerwowe ruchy na PLN, z kolei wtorek środa, jak i dzisiejsza sesja przynoszą dotkliwe straty. Kurs funta znalazł się powyżej 5 zł i kontynuuje wzrosty, sporą zwyżkę obserwujemy także na euro, franku i dolarze, złoty traci na całej linii.Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs dolara australijskiego pod kreską, RBA zdecyduje się na cięcia stóp procentowych?

– W ostatnich dniach obserwujemy narastającą presję podażową wokół PLN. Podaż wokół złotego ma miejsce przy relatywnej stabilizacji eurodolara, co sugeruje iż przyczyn należy poszukiwać lokalnie. Naturalnym wydaje się założenie o wzroście awersji do PLN wraz z pogarszaniem się sytuacji pandemicznej w Polsce. Wczoraj potwierdzono 6526 nowych przypadków COVID19 w Polsce. Rynek najpewniej obawia się (zasadnie) potencjalnego powrotu do obostrzeń gospodarczych, co przynieście konieczność rewizji (podwyższonych ostatnio) prognoz makro – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


Poprzedni artykułKurs funta wzrósł o ponad 15 gr. a dolar o 12 gr. O ile podrożało euro i frank?
Następny artykułAkcje Tesli mogą jeszcze podrożeć o 400%, twierdzi znany inwestor
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here