Naga MarketsKurs dolara po 3,89 zł w czwartek 15 października, euro kosztuje 4,5550 zł, kurs GBP/PLN powyżej 5 zł!
Kurs złotego do głównych walut

W tym tygodniu polski złoty radzi sobie fatalnie, z dnia na dzień osłabia się on do głównych walut. W ostatnich dniach złotówka wyraźnie przecenia się do euro, dolara, franka, czy funta. Dziś o poranku PLN także znajduje się pod kreską. Co dalej? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pogłębia straty

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować dobre nastroje na parach z polskim złotym. Jednak po weekendzie nasza krajowa waluta znajduje się pod presją sprzedających. Już od poniedziałku widać było nerwowe ruchy na PLN, z kolei wtorek środa, jak i dzisiejsza sesja przynoszą dotkliwe straty. Kurs funta znalazł się powyżej 5 zł i kontynuuje wzrosty, sporą zwyżkę obserwujemy także na euro, franku i dolarze, złoty traci na całej linii.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs dolara australijskiego pod kreską, RBA zdecyduje się na cięcia stóp procentowych?

– W ostatnich dniach obserwujemy narastającą presję podażową wokół PLN. Podaż wokół złotego ma miejsce przy relatywnej stabilizacji eurodolara, co sugeruje iż przyczyn należy poszukiwać lokalnie. Naturalnym wydaje się założenie o wzroście awersji do PLN wraz z pogarszaniem się sytuacji pandemicznej w Polsce. Wczoraj potwierdzono 6526 nowych przypadków COVID19 w Polsce. Rynek najpewniej obawia się (zasadnie) potencjalnego powrotu do obostrzeń gospodarczych, co przynieście konieczność rewizji (podwyższonych ostatnio) prognoz makro – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here