Naga MarketsKurs dolara po 3,88 zł w piątek 16 października, euro kosztuje 4,55 zł, kurs GBP/PLN utrzymuje się powyżej 5 zł
Kurs złotego do głównych walut

W ostatnich dniach polski złoty radzi sobie bardzo kiepsko. Nasza krajowa waluta z dnia na dzień osłabia się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej ze złotym? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego coraz słabszy

W ostatnich dniach nasza krajowa waluta radzi sobie bardzo słabo. Złotówka wyraźnie traci do euro, dolara, funta i franka. Kurs brytyjskiej waluty znalazł się powyżej okrągłego, psychologicznego poziomu 5 zł i wydaje się, że dopóki będzie się utrzymywał powyżej, złoty jest na straconej pozycji. Ostatnie straty należy tłumaczyć przede wszystkim pogarszającą się sytuacją pandemiczną, szczególnie w Polsce, gdzie z dnia na dzień notuje się coraz większą liczbę przypadków zarażeń koronawirusem.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Indeksy giełdowe pod kreską, koronawirus ponownie szkodzi rynkowi akcji

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego PLN przy nieznacznym spadku eurodolara (1,17 USD). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5578 PLN za euro, 3,8951 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2536 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0227 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,252% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here