Naga Markets
Kurs dolara po 3,88 zł w piątek 16 października, euro kosztuje 4,55 zł, kurs GBP/PLN utrzymuje się powyżej 5 zł
Kurs złotego do głównych walut

W ostatnich dniach polski złoty radzi sobie bardzo kiepsko. Nasza krajowa waluta z dnia na dzień osłabia się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej ze złotym? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego coraz słabszy

W ostatnich dniach nasza krajowa waluta radzi sobie bardzo słabo. Złotówka wyraźnie traci do euro, dolara, funta i franka. Kurs brytyjskiej waluty znalazł się powyżej okrągłego, psychologicznego poziomu 5 zł i wydaje się, że dopóki będzie się utrzymywał powyżej, złoty jest na straconej pozycji. Ostatnie straty należy tłumaczyć przede wszystkim pogarszającą się sytuacją pandemiczną, szczególnie w Polsce, gdzie z dnia na dzień notuje się coraz większą liczbę przypadków zarażeń koronawirusem.Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Indeksy giełdowe pod kreską, koronawirus ponownie szkodzi rynkowi akcji

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego PLN przy nieznacznym spadku eurodolara (1,17 USD). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5578 PLN za euro, 3,8951 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2536 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0227 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,252% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułTauron zainwestuje ok. 200 mln zł w dystrybucję w woj. opolskim w 2020 r.
Następny artykułKurs dolara (USD) w umocnieniu co nie sprzyja notowaniom złota
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here