Naga MarketsKurs dolara po 3,8770 zł w poniedziałek 19 października, euro kosztuje 4,5670 zł, kurs GBP/PLN wciąż powyżej 5 zł
Kurs złotego do głównych walut

W ostatnim czasie polski złoty radzi sobie bardzo kiepsko. W ubiegłym tygodniu nasza krajowa waluta straciła do euro, dolara, funta i franka, a po weekendzie negatywny sentyment utrzymuje się. Co dalej ze złotym? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego traci na początku tygodnia

Ubiegł tydzień zdecydowanie nie należał do polskiego złotego. Sentyment nie uległ poprawie po weekendzie, złotówka traci dziś do euro, dolara, funta i franka. Kurs brytyjskiej waluty utrzymuje się powyżej okrągłego, psychologicznego poziomu 5 zł i wydaje się, że dopóki nie wróci poniżej, to scenariusz wzrostowy pozostaje bazowym. Złoty taci dziś ponad 0,8% do funta. Spore, ponad 0,5% straty widać także w ujęciu do franka i euro z kolei dolar zyskuje zaledwie 0,1% do PLN.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Indeksy w górę na początku tygodnia, dojdzie do porozumienia w USA?

– Na rynku polskiego złotego, dominuje niepewność, co negatywnie odbija się na złotym i może ograniczać jego potencjał do wzrostów. W centrum uwagi inwestorów w poprzednim tygodniu był niepokój związany z Covid-19, a dokładniej, z rosnącą liczbą zakażonych na świecie. To on przyczynił się do przecen aktywów uznawanych za bardziej ryzykowne, w tym walut EM, do których należy złoty – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here