Naga MarketsKurs dolara po 3,8757 zł w poniedziałek 26 października, euro kosztuje 4,5770 zł, kurs GBP/PLN 5,0402 zł
Kurs złotego do głównych walut

Na początku nowego tygodnia polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Dziś nas nasza krajowa waluta osłabia się w ujęciu do dolara, euro, funta i franka. Wydaje się, że dopóki sytuacja pandemiczna nie ulegnie stabilizacji, złotówka może znajdować się pod presją sprzedających. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Polski złoty pod kreską na początku tygodnia

Podczas pierwszej sesji handlowej w tym tygodniu polska waluta znajduje się pod kreską. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Pomimo niewielkiego cofnięcia w liczbie nowych przypadków zarażeń koronawirusem w Polsce, sytuacja pandemiczna wciąż jest dynamiczna, dlatego też w najbliższym czasie niewykluczone są kolejne ograniczenia, co na pewno nie pomoże w odbiciu na polskim złotym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kiepski początek tygodnia na rynku akcji, DAX otworzy się dziś pod kreską

– Notowania polskiego złotego, po kilku dniach dynamicznych zniżek w połowie października, wpadły w nerwową konsolidację. Notowania indeksu BOSSAPLN od kilku dni poruszają się w okolicach 86,20-86,90 pkt. Nowy tydzień rozpoczyna się od kontynuacji tego ruchu bocznego, aczkolwiek notowania rodzimej waluty pozostają rozchwiane – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here