Naga MarketsKurs dolara po 3,8715 zł w środę 21 października, euro kosztuje 4,5870 zł, kurs GBP/PLN 5,0550 zł
Kurs złotego do głównych walut

W ostatnim czasie polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Pomimo, że wczoraj nasza krajowa waluta zdołała umocnić się do dolara, euro, funta i franka, tak dziś do południa obserwujemy spore straty PLN.  Co dalej ze złotym? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara na plusie w środę, funt, euro i frank także w górę

Ostatni tydzień zdecydowanie nie należy do polskiego złotego. Sentyment wciąż jest niekorzystny, co ma zwiażek z poważną sytuacją pandemiczną w naszym kraju, jak i w Europie. W środę do południa złotówka wyraźnie traci do euro, funta, dolara i franka. najmocniejszy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN, gdzie złoty osłabia się aż 1,4%! Z kolei wzrosty na EUR/PLN i CHF/PLN wynoszą około 0,7%, a dolar umacnia się 0,5%.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro mocno w górę do dolara, brak zdecydowano kierunku na rynku akcji

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego EUR/USD (ruch nad 1,18472 USD), co ogranicza nieco presję podażową wokół koszyka CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5550 PLN za euro, 3,8488 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2477 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9956 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,255% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here