Naga MarketsKurs dolara po 3,8650 zł w piątek 23 października, euro kosztuje 4,5780 zł, kurs GBP/PLN 5,0520 zł
Kurs złotego do głównych walut

Pod koniec tygodnia polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Dziś nas nasza krajowa waluta pogłębia straty w ujęciu do dolara, euro, funta i franka. Sytuacji na pewno nie pomaga fakt wprowadzenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Co dalej ze złotym? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pod kreską w piątek

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu polska waluta znajduje się pod kreską. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Całej sytuacji nie pomaga fakt wprowadzenia kolejnych ograniczeń przez polski rząd. Od jutra w całym kraju zostaną zaostrzone restrykcje, zamknięte zostaną między innymi restauracje. Ponadto cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej. Sytuacja pandemiczna wciąż jest dynamiczna, dlatego też a najbliższym czasie niewykluczone są kolejne ograniczenia, co na pewno nie pomoże w odbiciu na polskim złotym.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Publikacje PMI w centrum uwagi inwestorów

– Z rynkowego punktu widzenia ustabilizowanie EUR/PLN pod 4,60 PLN daje generuje potencjał korekty spadkowej na parach. Niemniej przy mocniejszym dolarze oraz kolejnych wysokich liczbach zakażeń (ryzyko dalszych obostrzeń) bardziej prawdopodobnym wydaje się lokalna stabilizacja. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChińskie plany zapobiegania stagnacji szansą dla juana (CNY)
Następny artykułKurs dolara (USD/TRY) przy 8
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here