Naga Markets
Kurs dolara po 3,8350 zł w środę 14 października, euro kosztuje 4,5033 zł, kurs GBP/PLN po 4,9740 zł
Kurs złotego do głównych walut

W tym tygodniu polski złoty nie radzi sobie najlepiej. W ostatnich dniach nasza krajowa waluta wyraźnie traci do euro, dolara, franka, czy funta. Dziś złotówka także znajduje się po kreską. Co dalej? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pogłębia przecenę w środę

Pomimo, że ostatni tydzień zakończył się na wyraźnym plusie w przypadku polskiego złotego, tak po weekendzie sentyment jest zupełnie inny. W poniedziałek nasza krajowa waluta próbowała przeć się sprzedającym, jednak we wtorek i środę traci ona do euro, dolara, funta i franka. Po południu największy ruch możemy obserwować na parze GBP/PLN, gdzie brytyjska waluta umacnia się niemal 0,8% do złotego. Z kolei USD/PLN, EUR/PLn i CHF/PLN rosną około 0,4%.Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie zapowiedzią większej przeceny?

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi słabszego złotego oraz eurodolara przy 1,1730 USD. PLN kwotowany jest następująco: 4,4910 PLN za euro, 3,8249 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1796 PLN w relacji do szwajcarskiego franka oraz 4,9414 PLN względem funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,263% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułRBNZ szykuje interwencje walutowe. W grze ujemne stopy procentowe
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) na najniższych poziomach od ponad tygodnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here