Naga MarketsKurs dolara po 3,8350 zł w środę 14 października, euro kosztuje 4,5033 zł, kurs GBP/PLN po 4,9740 zł
Kurs złotego do głównych walut

W tym tygodniu polski złoty nie radzi sobie najlepiej. W ostatnich dniach nasza krajowa waluta wyraźnie traci do euro, dolara, franka, czy funta. Dziś złotówka także znajduje się po kreską. Co dalej? Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego pogłębia przecenę w środę

Pomimo, że ostatni tydzień zakończył się na wyraźnym plusie w przypadku polskiego złotego, tak po weekendzie sentyment jest zupełnie inny. W poniedziałek nasza krajowa waluta próbowała przeć się sprzedającym, jednak we wtorek i środę traci ona do euro, dolara, funta i franka. Po południu największy ruch możemy obserwować na parze GBP/PLN, gdzie brytyjska waluta umacnia się niemal 0,8% do złotego. Z kolei USD/PLN, EUR/PLn i CHF/PLN rosną około 0,4%.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie zapowiedzią większej przeceny?

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi słabszego złotego oraz eurodolara przy 1,1730 USD. PLN kwotowany jest następująco: 4,4910 PLN za euro, 3,8249 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1796 PLN w relacji do szwajcarskiego franka oraz 4,9414 PLN względem funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,263% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here