Kurs dolara po 3,8350 zł w poniedziałek 23 września, euro kosztuje 4,4927 zł, kurs GBP/PLN po 4,8812 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas środowej sesji handlowej możemy obserwować straty na polskim złotym. Złotówka osłabia się dziś w ujęciu z dolarem, euro, frankiem, czy funtem brytyjskim. Zmienność w ostatnich dniach jest podwyższona, dlatego też należy mieć się na baczności. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara na plusie, euro, frank i funta także w górę w środę

Po weekendzie możemy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. W poniedziałek nasza krajowa waluta dynamicznie traciła, a wczoraj pomimo słabek startu sesji dzień zakończył się w mieszanych nastrojach. Z kolei w środę do południa ponownie widać słabość złotówki.

Dziś nasza krajowa waluta radzi sobie najgorzej w ujęciu z euro, złotówka traci 0,4% do EUR. PLN osłabia się także do funta, gdzie ruch na parze GBP/PLN wynosi około 0,3%. Podobnego rozmiaru wyprzedaż widać także w ujęciu z frankiem (-0,33%) oraz dolarem (-0,31%).

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Złoto pod presją sprzedających, cena wybija dołem z formacji trójkąta

–Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi spadek eurodolara poniżej pełnego zakresu 1,17 USD, co podbija presję na waluty EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4825 PLN za euro, 3,8375 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1638 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8785 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,325% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here