Naga MarketsKurs dolara po 3,8310 zł w środę 22 lipca, euro kosztuje 4,4290 zł, kurs GBP/PLN po 4,86 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas trzeciej sesji w tym tygodniu handlowym możemy obserwować dobre nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się do dolara, funta i franka. Nieznaczne spadki można obserwować jedynie w ujęciu z euro. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara najniżej od marca tego roku

Podczas środowej sesji widać dobre nastroje na polskim złotym. Nasza krajowa waluta zyskuje w stosunku do dolara, funta i franka. Przed południem złoty umacnia się ponad 0,2% w ujęciu do amerykańskiej waluty, z kolei kurs CHF/PLN zniżkuje 0,25%,  a GBP/PLN notowany jest 0,43% niżej. Złotówka oddaje pola jedynie w ujęciu z euro, niemniej straty PLN wynoszą tylko 0,05%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Hossa na rynku złota, uncja kosztuje powyżej 1850 dolarów

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podbicie eurodolara do najwyższego poziomu od 2018r., co wspiera waluty EM, w tym PLN. Złoty jest najmocniejszy do dolara od marca br. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4286 PLN za euro, 3,8385 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1181 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,308% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here