Naga MarketsKurs dolara po 3,8275 zł w poniedziałek 5 października, euro kosztuje 4,4980 zł, kurs GBP/PLN po 4,9530 zł
Kurs złotego do głównych walut

Pierwsza sesja handlowa w nowym tygodniu nie przynosi większych ruchów na rynku finansowym. Patrząc na pary walutowe z polskim złotym możemy obserwować mniejszą zmienność i mieszane nastroje. Główne pary walutowe oscylują w rejonach poziomów piątkowego zamknięcia sesji. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Spokojny początek tygodnia na polskim złotym

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Pomimo, ze jego początek nie wyglądał najlepiej, tak do końca tygodnia nasza krajowa waluta umocniła się do euro, dolara, funta i franka.

Z kolei dziś, podczas pierwszej sesji handlowej w nowym tygodniu, zmienność jest niewielka, notowania par walutowych EUR/PLN, CHF/PLN i GBP/PLN oscylują w rejonach poziomu piątkowego zamknięcia. Na uwagę zasługuje jednak USD/PLN, gdzie złoty umacnia się około 0,25% do dolara.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs dolara traci na początku nowego tygodnia, co dalej z EURUSD?

– W obliczu braku zaplanowanych istotnych publikacji w dzisiejszym kalendarzu danych makro dla Polski, rodzima waluta pozostanie pod istotnym wpływem informacji z szerokiego rynku. Tam w centrum uwagi będą przede wszystkim doniesienia z USA, dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa (zaledwie parę tygodni przed wyborami prezydenckimi), jak również odczyty PMI i ISM dla usług. W przypadku Polski, istotne informacje z rodzimego rynku pojawią się dopiero w środę, ponieważ to na wtedy zaplanowana jest decyzja RPP ws. stóp procentowych – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here