kurs dolara USDPLNW trakcie ostatniej sesji w tym tygodniu, para walutowa USD/PLN lekko spada. Za jednego dolara należy dziś zapłacić około 3,8253 zł. Niewątpliwie istotnym czynnikiem wpływającym na dalszy kierunek notowań jest eskalacja wojny handlowej, która może mieć wpływ również na polską gospodarkę. Dokąd zmierzają notowania dolara? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w piątek, 10 maja 2019 roku.

Waluta Kurs Nazwa
USDPLN 3,8253 zł dolar

Trump nakłada cła. Chiny zapowiadają zemstę

Po kilku miesiącach negocjacji, które napawały optymizmem inwestorów na całym świecie, nie udało się osiągnąć kompromisu między dwoma mocarstwami. Dziś zostały nałożone cła przez USA na importowane dobra z Chin w wysokości 200 mld USD. Jednak Państwo Środka nie ma zamiaru pozostawać obojętne wobec wrogich działań i planuje podjąć środki rewanżujące. Wśród nich wymienia się m.in. dewaluację juana, sprzedaż długu USA czy wstrzymanie importu soi.

Kurs dolara się osłabia. USD/PLN w zakresie konsolidacji

Notowania pary USD/PLN w ostatnim dniu tygodnia spadają, jednak w dalszym ciągu pozostają w wąskim zakresie konsolidacji wyznaczonej przez świecę z zeszłego piątku. Jest to zarazem piąta z rzędu świeca, która nie doprowadziła do wybicia, a więc w przyszłym tygodniu można spodziewać się rozstrzygnięcia. Jeśli cena wybija dołem poziom 3,8170, może dojść do testu wsparcia 3,80, a następnie 3,7740. Z kolei przebicie górnego ograniczenia konsolidacji 3,8483 otworzy drogę do tegorocznego szczytu.

Kurs dolara w piątek 10.5.19
Dolar się osłabia. USD/PLN w zakresie konsolidacji, tradingview.com
Wsparcie Opór
3,8170 zł 3,8490 zł
3,8000 zł 3,8651 zł
3,7740 zł 3,9000 zł

Rynek oczekuje na odczyt wskaźnika CPI

Punktualnie o godzinie 14:30 inwestorzy poznają najnowszy odczyt bazowego wskaźnika CPI. Prognoza zakłada wzrost o 0,2% (m/m) przy poprzednim odczycie na poziomie 0,1%. Dodatkowo o tej samej godzinie swoje przemówienie rozpocznie członkini FOMC, Lael Brainard.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here