Kurs dolara po 3,8070 zł w czwartek 8 października, euro kosztuje 4,4770 zł, kurs GBP/PLN po 4,9160 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym. Dolar, euro i frank znajdują się w rejonach poziomu odniesienia, z kolei funt brytyjski umacnia się nieznacznie do złotówki. Zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs funta nieznacznie w górę, euro dolar i frank stabilnie

W ostatnich dniach możemy obserwować niższą zmienność na głównych parach z polskim złotym. W czwartek do południa nasza krajowa waluta nieznacznie osłabia się w ujęciu do funta, gdzie ruch na parze GBP/PLN wynosi około 0,2%. Z kolei w przypadku euro, dolara i franka widać lokalną konsolidację, kursy USD/PLN, EUR/PLN i CHF/PLN znajdują się w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji.Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro przed publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia EBC

 – Czwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na eurodolarze. Widoczne jest ograniczenie risk-off zainicjowanego po zerwaniu rozmów przez Trumpa. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4775 PLN za euro, 3,8055 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1489 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9206 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,333% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Dalsza część artykułu pod filmem


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj