Naga MarketsKurs dolara po 3,8030 zł w czwartek 23 lipca, euro kosztuje 4,4047 zł, kurs GBP/PLN po 4,8270 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas przedostatniej sesji w tym tygodniu handlowym na parach walutowych z polskim złotym utrzymują się dobre nastroje. Nasza krajowa waluta umacnia się po południu do euro dolara, funta i franka. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs dolara pogłębia spadki, euro również mocno traci

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować utrzymanie pozytywnego sentymentu na parch z polskim złotym. Nasza krajowa waluta zyskuje w stosunku do euro, dolara, funta i franka. Dziś w godzinach popołudniowych złoty umacnia się ponad 0,35% w ujęciu do amerykańskiej waluty, z kolei kurs CHF/PLN zniżkuje 0,15%, a GBP/PLN notowany jest 0,5% niżej. Złotówka zyskuje także w ujęciu z euro, straty europejskiej waluty wynoszą około 0,3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Kurs euro do dolara najwyżej w tym roku, EURUSD po 1,1580 USD!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Pomijając dane dotyczące przemysłu i sprzedaży detalicznej, które w Polsce pojawiły się w poniedziałek i wtorek, w bieżącym tygodniu nie pojawią się już żadne na tyle istotne odczyty. To sprawia, że polski złoty prawdopodobnie pozostanie ściśle uzależniony od nastrojów inwestorów w globalnej gospodarce – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

 – Możliwe, że na fali obaw o napięcia amerykańsko-chińskie USD powróci do zwyżek ze względu na swój status bezpiecznej przystani. Na razie jednak ten efekt nie jest wyraźny dodaj analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here