
Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym na parach walutowych z polskim złotym możemy obserwować nieznaczną korektę. Złoty oddaje niewielką część ostatnio wypracowanych zysków, niemniej ruchy są bardzo ograniczone. PLN traci zaledwie 0,2% do funta, 0,1% do dolara i około 0,05% do franka i euro. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.
Kurs złotego w nieznacznej korekcie w piątek
Podczas piątkowej sesji możemy obserwować niewielką korektę na parach z polskim złotym. Niemniej w skali całego tygodnia, to złotówka pokazała siłę, a dalszej części sesji niewykluczone, że dorobi ona poranne straty. W pierwszej połowie dnia PLN nieznacznie osłabia się w ujęciu do euro, funta, franka i dolara. Ruch na GBP/PLN wynosi +0,2%, USD/PLN rośnie 0,1%, a CHF/PLN i EUR/PLN zyskują mniej niż 0,1%. Jak widać zmienność jest bardzo ograniczona.
Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Czas na korektę na rynku akcji? NASDAQ z formacją podwójnego szczytu
Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.
– Sam PLN zanotował wyraźne umocnienie do okolic 3,80 PLN za USD, podczas gdy na koniec maja obserwowaliśmy okolice 4,22 PLN. Pewną barierą dla pozytywnej narracji wokół PLN pozostaje stanowisko RPP. W szerszym ujęciu jednak to nastroje na rynkach globalnych (kwestia EM/USD) warunkują nastroje wokół PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.
– Z rynkowego punktu widzenia wydaje się, iż możemy dziś liczyć na lekki ruch korekcyjny ostatniego umocnienia PLN. Szczególnie ciekawie przedstawia się tu para CHF/PLN (safehaven/EM) gdzie rynek może podjąć próbę powrotu pod 4,15 PLN – dodaj analityk.