Naga MarketsKurs dolara po 3,8025 zł w piątek 24 lipca, euro kosztuje 4,4070 zł, kurs GBP/PLN po 4,8465 zł
Kurs złotego do głównych walut

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu handlowym na parach walutowych z polskim złotym możemy obserwować nieznaczną korektę. Złoty oddaje niewielką część ostatnio wypracowanych zysków, niemniej ruchy są bardzo ograniczone. PLN traci zaledwie 0,2% do funta, 0,1% do dolara i około 0,05% do franka i euro. Co dalej ze złotówką? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z codziennym programem “Co nowego u złotego”, którego gospodarzem jest Adam Rak. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do EUR, CHF, GBP i USD.

Kurs złotego w nieznacznej korekcie w piątek

Podczas piątkowej sesji możemy obserwować niewielką korektę na parach z polskim złotym. Niemniej w skali całego tygodnia, to złotówka pokazała siłę, a dalszej części sesji niewykluczone, że dorobi ona poranne straty. W pierwszej połowie dnia PLN nieznacznie osłabia się w ujęciu do euro, funta, franka i dolara. Ruch na GBP/PLN wynosi +0,2%, USD/PLN rośnie 0,1%, a CHF/PLN i EUR/PLN zyskują mniej niż 0,1%. Jak widać zmienność jest bardzo ograniczona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Czas na korektę na rynku akcji? NASDAQ z formacją podwójnego szczytu

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

 Sam PLN zanotował wyraźne umocnienie do okolic 3,80 PLN za USD, podczas gdy na koniec maja obserwowaliśmy okolice 4,22 PLN. Pewną barierą dla pozytywnej narracji wokół PLN pozostaje stanowisko RPP. W szerszym ujęciu jednak to nastroje na rynkach globalnych (kwestia EM/USD) warunkują nastroje wokół PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

 – Z rynkowego punktu widzenia wydaje się, iż możemy dziś liczyć na lekki ruch korekcyjny ostatniego umocnienia PLN. Szczególnie ciekawie przedstawia się tu para CHF/PLN (safehaven/EM) gdzie rynek może podjąć próbę powrotu pod 4,15 PLN dodaj analityk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here