zwinięte banknoty 100 PLNWtorkowa sesja przyniosła umocnienie złotego wobec głównych walut. Kurs funta odrabia dziś ostatnie spadki, ale dalej oscyluje poniżej poziomu 5,00 zł. Kurs euro lekko spadł i znajduje się powyżej 4,28 zł, a dolar wyhamował ostatni impuls wzrostowy. Z kolei frank silnie się umocnił w tym tygodniu. Sprawdź jak kształtowały się kursy walut w środę, 10 kwietnia 2019 r.


USD/PLN powyżej 3,80 zł. Kurs dolara oczekuje na FOMC

Rosną obawy o wojnę handlową między USA, a wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że ​​USA planują wprowadzić cła na towary z UE o wartości 11 mld USD w odpowiedzi na dotacje UE dla Airbusa. Chociaż kwota ta jest mniejsza niż 0,1% PKB UE, to jeszcze bardziej zwiększyłaby napięcia między UE, a USA i wzbudziłaby obawy, że Trump może przejść wkrótce na cła na samochody z UE.

Kurs dolara po 3,80. Aktualne kursy euro, dolara, funta i franka w środowy wieczór
USD/PLN powyżej 3,80 zł. Kurs dolara oczekuje na FOMC, źródło: tradingview.com

Sprzedający zdołali podczas dzisiejszej sesji doprowadzić notowania pary USD/PLN do poziomu 3,7940. Choć spadki trwają od początku miesiąca to w dalszym ciągu struktura ceny oraz linia trendu wskazuje na przewagę kupujących. Najbliższymi oporami są poziomy 3,8447 oraz 3,8598. Z drugiej strony przebicie dzisiejszego dołka może zepchnąć kurs dolara w rejon wzrostowej linii trendu, a w konsekwencji może dojść do testu strefy popytowej 3.7396.

Kurs euro spada do 4,28 zł. EUR/PLN pod presją sprzedających

Europejski Bank Centralny zdecydował dziś utrzymać stopy procentowe na niezmiennym poziomie. W trakcie konferencji prasowej Mario Draghi potwierdzał obawy o wzrost gospodarczy w strefie euro oraz obecną dynamikę inflacji. Pytania o stopniowanie ujemnych stóp procentowych nie znalazły odpowiedzi, na takowe jest jeszcze zbyt wcześnie.

Kurs dolara po 3,80. Aktualne kursy euro, dolara, funta i franka w środowy wieczór
Kurs euro spada do 4,28 zł. EUR/PLN pod presją sprzedających, źródło: tradingview.com

Kurs euro kontynuuje spadki trzecią sesję z rzędu docierając niemal do dołka z marca 4,2775. Szansę na jego przebicie zwiększa fakt, iż cena opuściła dołem formację trójkąta. Przebicie lokalnego wsparcia otworzy drogę do poziomu 4,2585. Z kolei dopiero przebicie poziomu 4,3072 pozwoliłoby na zminimalizowanie presji sprzedających.

GBP/PLN poniżej 5,00 zł, kurs funta pod presją Brexitu

Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała dziś, że ​​popiera przedłużenie o kilka miesięcy, ale chce, aby było ono jak najkrótsze. Ostateczna data jest nadal przedmiotem szerokiej dyskusji. Długie opóźnienie oznaczałoby ogrom komplikacji dla Wielkiej Brytanii i być może rezygnację ze stanowiska samej Theresy May.

Kurs dolara po 3,80. Aktualne kursy euro, dolara, funta i franka w środowy wieczór
GBP/PLN poniżej 5,00 zł, kurs funta pod presją Brexitu, źródło: tradingview.com

Para GBP/PLN odrabia podczas dzisiejszej sesji spadki z początku tygodnia. Jednak notowania pozostają w dalszym ciągu poniżej psychologicznego poziomu 5,00. Również warto zawrócić uwagę na fakt, iż kurs funta oscyluje po drugiej stronie linii trendu, co także zwiększa presję sprzedających. Przebicie lokalnego dołka 4,9530 umożliwi test dołka z marca 4.9108. Natomiast trwałe przebicie poziomu 5,00 pozwoli na test tegorocznego maksimum 5,0743.

Kurs franka kontynuuje spadki, CHF/PLN poniżej 3,80 zł

Struktura ceny oraz rosnąca awersja do ryzyka wynikająca ze spowolnienia w globalnej gospodarce faworyzuje obecnie scenariusz umacniania franka szwajcarskiego. Kurs franka kontynuuje spadki z zeszłego tygodnia, a cena podczas dzisiejszej sesji spadła poniżej 3,80. Obecnie notowania znajdują się na wzrostowej linii trendu, co przynajmniej chwilowo powinno wyhamować impuls spadkowy. W przypadku dalszej aprecjacji franka może dojść do testu wsparcia 3,7737, a następnie 3,7292. Górne ograniczenie trzyletniej konsolidacji stanowi tegoroczny szczyt 3,8567.

Kurs dolara po 3,80. Aktualne kursy euro, dolara, funta i franka w środowy wieczór
Kurs franka kontynuuje spadki, CHF/PLN poniżej 3,80 zł, źródło: tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here